Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Benešov:Senioři pomáhají dětem bezpečně přejít vozovku

Benešov:Senioři pomáhají dětem bezpečně přejít vozovku

Na benešovské radnici v pondělí 11.června 2018 přivítali starosta města Benešov Petr Hostek a velitel Městské policie Benešov Radek Stulík první dva dobrovolníky ze Spolku seniorů Benešov.

Přechod pro chodce - ilustrační foto
12. června 2018 - 12:30

Zároveň navazuje na již dobře fungující aktivitu „Senioři v pohybu“. Cílem nového projektu je propojit a sblížit více generací a zároveň zvýšit bezpečnost dětí na přechodech. Informovaly o tom webové stránky města Benešov. „Senioři na přechodech“ je dalším projektem Zdravého a bezpečného města Benešov.


Zdenka Fuksová a Karel Švarc jsou první dva Benešáci, kteří nabídli svou pomoc na přechodech u základních škol v Benešově. Oba v pondělí úspěšně absolvovali školení pro pověřené osoby zajišťující bezpečný přechod dětí a školní mládeže od městského zkušebního komisaře Jana Hlouška. Od městské policie budou vybaveni předepsanými stejnokroji a zastavovacími terčíky.


„Jedná se o dobrovolnou výpomoc od seniorů, kteří budou pomáhat Městské policii Benešov zajišťovat bezpečné překonání vozovky dětí na přechodech u základních škol v Benešově. Jejich ochoty si velmi vážím a děkuji jim za ni. Věřím, že toto je další impuls, jak propojit více generací a zároveň realizovat dobrou věc," doplnil starosta města Petr Hostek.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)