Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Benešovská nemocnice díky kraji přestěhovala oddělení následné péče

Benešovská nemocnice díky kraji přestěhovala oddělení následné péče

V benešovské nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nastalo v polovině října dlouho očekávané přestěhování oddělení následné péče do zrekonstruovaných prostor bývalé zdravotní školy.

Slavnostní otevření
21. října 2017 - 12:30

Nové oddělení bylo slavnostně otevřeno dnes, ve středu 18. října 2017, za účasti náměstka pro oblast zdravotnictví Martina Kupky (ODS) a Jaroslavy Němcové (ANO 2011), radní pro oblast sociálních věcí. Slavnostnímu aktu byl přítomen i předseda představenstva nemocnice Pavel Pavlík, ředitel nemocnice Roman Mrva a mnoho dalších vážených hostů.

Přebudování nových prostor bývalé zdravotní školy na oddělení následné péče trvalo v benešovské nemocnici necelých deset měsíců – od ledna do října letošního roku. Finanční prostředky ve výši 35 milionů korun na rekonstrukci poskytl Středočeský kraj.

„Jsem velmi rád, že se nám v tak krátkém čase podařilo vyřešit jeden z nejpalčivějších problémů benešovské nemocnice. Splnili jsme tím jeden z dalších cílů, který jsme si přesně před rokem předsevzali, tj. postupně zlepšovat zdravotní péči i její kvalitu ve všech našich krajských zdravotnických zařízeních,“ řekl během slavnostního aktu náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Kupka a dodal: „Zároveň je tu předzvěst potřebné restrukturalizace péče. Chceme pro pacienty v našich nemocnicích zajistit, co nejefektivnější propojení akutní a návazné péče.“

Na novém oddělení následné lůžkové péče je nyní k dispozici 54 lůžek. Celková kapacita, včetně již fungujícího oddělení v 2. patře budovy, však čítá 78 lůžek. Polovinu z nich tvoří nadstandardní jedno a dvoulůžkové pokoje, druhou polovinu pak pokoje se třemi lůžky. Sociální zařízení s toaletou a sprchou je společné vždy pro dva sousedící pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí, stolem, židlemi a skříní na osobní věci pacientů. Oddělení tak bude nyní odpovídat požadavkům na moderní pobytové služby.  


Každé lůžko je na novém oddělení následné péče vybaveno rozvodem kyslíku, má vlastní zdroj světla a signalizační zařízení.

„Oddělení následné péče si tím velmi polepší. Doufáme, že nové prostředí bude mít pozitivní vliv jak na personál oddělení, tak i na naše pacienty. Na jejich lepší rekonvalescenci a rychlejší uzdravení.  A v neposlední řadě to bude mít dobrý vliv i na všechny návštěvy a rodinné příslušníky pacientů,“ uvedl primář oddělení MUDr. Michal Bláha.

„Velmi nás těší, že díky akcionáři Středočeskému kraji jsme mohli tuto investici zrealizovat. Je to pro benešovskou nemocnici jedna z největších investic za poslední roky. Dobrou zprávou je také to, že budou následovat další. To samozřejmě přispívá k velkému rozvoji a modernizaci nemocnice,“ ocenil přístup Středočeského kraje předseda představenstva nemocnice Pavel Pavlík.

Foto: Nové oddělení bylo slavnostně otevřeno za účasti náměstka pro oblast zdravotnictví Martina Kupky (druhý zleva) a Jaroslavy Němcové, radní pro oblast sociálních věcí

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)