Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Benešovské náměstí opět zdobí Velikonoční strom

Benešovské náměstí opět zdobí Velikonoční strom

Velikonoce už klepou na dveře, a tak díky Kulturnímu informačnímu centru a Technickým službám Benešov zdobí benešovské Masarykovo náměstí opět tradiční Velikonoční strom. Tentokrát jej neobohatí nová vajíčka, ale i tak stojí za podívanou. 

Velikonoční centrum
28. března 2021 - 12:30
 
A jak tato tradice začala? První Velikonoční strom stál na Masarykově náměstí v roce 2015. Tenkrát se jej díky Technickým službám Benešov podařilo ozdobit na Velký pátek, a to téměř 1 500 velikonočních vajíček – kraslic. Ty vytvořili na základě první výzvy benešovští občané a občánci.Volba vhodného stromu padla tenkrát na lípu, přímo naproti benešovské radnici. Již během prvního věšení barevných vajíček přihlížely hloučky kolemjdoucích a jejich reakce byly velmi pozitivní a nadšené. „Vítáme každou novou věc, hlavně, že se něco děje. Vypadá to moc hezky“, uvedla kolemjdoucí maminka s holčičkou a úspěšně hledaly své dodané malované vajíčko na stromě.

Jihlavské podzemí patří k nejrozsáhlejším labyrintům

Další roky připadla volba na břízu, kteráž je symbolem propukajícího jara. Již několik jar stává o Velikonocích na místě, které o Vánocích "okupuje" strom vánoční. Každý rok se košíky s vajíčky rozrůstaly, a to díky školám, školkám, ale i kraslicím, které jste vytvářeli doma s dětmi a rodinou. Budeme doufat, že příští rok náš tradiční jarní strom opět oživí nová a vždy originální vajíčka.

(jv,stredoceskenovinky.cz,benesovcity,foto:kulturniainformacnicentrumBenesov)