Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Beroun: V boji s graffiti musí pomoci i občané

Beroun: V boji s graffiti musí pomoci i občané

Beroun bojuje s graffiti již řadu let, ale v tomto případě je potřebná spolupráce s občany. Problém se sprejerstvím totiž neustává.

Na farní zdi se opět objevilo graffiti
8. dubna 2019 - 12:30

Ačkoli se před nedávnem podařilo městským strážníkům dopadnout dvě skupiny, které sprejem ničily soukromý majetek, opět se objevily další obrazce. A to v centru města. Nově opravenou farní zeď si výtržníci vybrali již jednou a nyní zde přibyl další výtvor.


Pokud máte nějaké informace, které by mohly vést k dopadení pachatele, sdělte je státní či městské policii. Víte, čí je to podpis? Kdo se touto formou baví na cizí účet? Pokud pomůžete odhalit výtržníka, nesnižujete se k udávání. Naopak pomůžete k odhalení trestného činu, kterým ničení cizího majetku je, vyzývá berounská radnice na svém webu.

Navíc upozorňuje, že je potřeba si uvědomit, že opravu řady posprejovaných objektů hradí město ze svého rozpočtu. Tedy z peněz všech občanů. A určitě si všichni umíme představit lepší využití těchto prostředků, třeba do nového dětského hřiště, sportoviště nebo na rekonstrukci chodníků, podotýká web.

Mimo to město přes časem schválilo vyplácení jednorázové odměny pro oznamovatele. Peníze budou vyplaceny v případě, že informace povede až k potrestání pachatele.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Beroun)