Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Berounské artroskopické centrum provedlo 40.000 operací

Berounské artroskopické centrum provedlo 40.000 operací

Artroskopické centrum Rehabilitační nemocnice Beroun je jedním z největších center svého druhu v Česku.

Z centra
11. srpna 2020 - 18:25
(Komerční sdělení)

Vedle špičkového přístrojového a personálního vybavení je pro pacienty důležitá možnost okamžitého zahájení včasné a komplexní pooperační rehabilitace na lůžkách Rehabilitačního centra MUDr. Jana Calty.

40 000. operaci v berounském centru podstoupila paní Zlata Bíbrová z Pardubic. „Je to má pátá operace kolene. Od mládí mi koleno způsobuje problémy kvůli prodělanému zánětu. Nyní jsem opět trpěla velkými bolestmi a jsem ráda, že jsem se dostala právě do péče lékařů v Berouně. Vedle jejich naprosté profesionality oceňuji i rychlost a vstřícnost jednání místního personálu,“ řekla paní Zlata Bíbrová.

Operace proběhla bez komplikací a pacientka ještě ten den opustila naší nemocnici. Vedoucí lékař artroskopického centra MUDr. Zdeněk Kopečný k tomu řekl: „Jednodenní chirurgie je obor, který jde velmi rychle dopředu. Tento milník potvrzuje status centra jako největšího pracoviště svého druhu v Česku. Nyní je před námi dokončení nových sálů, které nám umožní nejen zvýšit kapacitu v současnosti prováděných výkonů a zkrátit tak čekací lhůty na zákrok, ale také zavést zcela nové zákroky."Obecně lze říci, že artroskopické centrum má pacienty, kteří přicházejí s problémy v přímé souvislosti a bezprostředně po úrazech, a pacienty trpícími chronickými bolestmi a obtížemi dlouhodobě. Jako příklad nejčastějších operací je poškození zkřížených vazů kolena nebo nestabilita ramenního kloubu a mnoho dalších. Mezi výkony převažují miniinvazívní výkony a výkony kombinované, artroskopicky asistované. Menší část spektra výkonů centra tvoří otevřené výkony, jako jsou např. částečné náhrady kolenního kloubu.

Mezi nejčastěji operované diagnózy patří poranění menisků, chrupavek nosných kloubů a ruptury zkřížených vazů. Centrum se věnuje i některým druhům zlomenin.

Od roku 2008 bylo zde odoperováno přes 40.000 pacientů s ortopedickými a traumatologickými problémy.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:RNB)