Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Berounští strážníci zachránili tonoucího muže

Berounští strážníci zachránili tonoucího muže

Hrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

Tonoucího muže se podařilo zachránit
5. července 2019 - 12:30

Plavec se rozhodl přeplavat řeku nad jezem ze Štulovny na protější břeh do kempu, v polovině cesty mu ale došly síly a začal se topit. Vše ze břehu shodou šťastných náhod uviděl jeden ze strážníků. Sám v tu chvíli nebyl ve službě a bohužel nemohl sám do Berounky pro muže skočit, protože je po náročné operaci. 

Okamžitě proto volal na služebnu a situaci vylíčil službu konajícím kolegům. Mezitím na pomoc přispěchal patnáctiletý mladík, který se s nasazením vlastního života rozhodl tonoucího zachránit. Udržet nad hladinou topícího se člověka je ale velmi náročné i pro dospělého člověka a nakonec se i záchranář může ocitnout v nebezpečí života, kdy ho tonoucí začne stahovat pod vodu. Mladík se chvíli snažil muže zachránit, ale fyzicky se sám vyčerpal a musel se vrátit na břeh. Přesto poskytl muži tolik drahocenný čas.


Na místo v tu chvíli dorazila hlídka s třemi strážníky, kdy dva z nich doplavali pro tonoucího a další pomáhal kolegům ze břehu. Připravil lezecké lano, které se používá pro tyto účely, a přivolal záchrannou službu. Když tonoucího dostali strážníci na břeh, byl stále při vědomí, ale zcela vyčerpaný. Muže převzali záchranáři a převezli ho do nemocnice.

Nasazení strážníků, jejich rozhodnost a především fakt, že zachránili lidský život, ocenilo vedení města Beroun v čele se starostkou Soňou Chalupovou. Ta strážníky přijala v obřadní síni radnice, kde jim za jejich čin poděkovala. Představitelé města v červenci na berounské radnici přijmou i mladého zachránce, aby ho ocenili za jeho příkladný čin.

O celé záležitosti informovaly webové stránky berounské radnice.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Beroun)