Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Bez velkého papírování bude možné požádat o dotace

Bez velkého papírování bude možné požádat o dotace

O dotace v celkové výši 512,2 milionů korun lze požádat bez zbytečného papírování.

Ilustrační foto
23. února 2021 - 12:30

Bez velkého papírování bude možné požádat o dotace ze Středočeského kraje. „Registrovaní žadatelé budou mít možnost komunikovat pouze elektronicky, a to buď vložením žádosti s elektronickým podpisem do internetové aplikace, nebo zasláním datovou schránkou,“ říká náměstek hejtmanky pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN) s tím, že bude stačit umístit elektronický podpis na žádost, a na krajském úřadu úředníci ověří, zda bylo vše provedeno správně.

Celková částka k rozdělení ve Středočeských fondech v roce 2021 bude 512,2 milionů Kč. Zavedení elektronického způsobu podávání žádostí s aktivním využitím elektronického podpisu schválilo v pondělí 22. února Zastupitelstvo Středočeského kraje.

U již vyhlášených Středočeských Fondů, tj. u Fondu na podporu participativních rozpočtů obcí a měst, Fondu návratných finančních zdrojů, Středočeského Infrastrukturního fondu tematické zadání Životní prostředí a u Středočeského Fondu obnovy venkova, i u těch budoucích, budou mít žadatelé při podání žádosti tři možnosti.„Buď elektronickou žádost s elektronickým podpisem přímo vloží do internetové aplikace, to je první možnost. V případě, že elektronický podpis nemají, zašlou žádost datovou schránkou. A třetí možností, která zůstane zachována, je vytištění všech dokumentů a jejich podání prostřednictvím podatelny krajského úřadu,“ upřesňuje náměstek Michalik, a dodává: „Tuto možnost ponecháváme především pro žadatele z řad neziskových organizací a spolků.“

Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)