Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Bezmála 400 strážníků z 28 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA

Bezmála 400 strážníků z 28 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA

Do celorepublikové akce JEHLA se zapojí Městská policie Kladno včetně asistentů prevence kriminality a to v úterý 18. dubna 2017, kdy spojí síly s dalšími strážníky z 28 měst a obcí České republiky a pokusí se vyčistit své město od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech.

Ilustrační foto
7.duben 2017 - 12:30

V úterý ráno vyrazí strážníci vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje prohlédnout primárně dětská hřiště a pískoviště, nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky, okolí mostních konstrukcí. Kontrole neujdou také parky a odpočinkové zóny. V Kladně strážníkům pomohou také asistenti prevence kriminality.

Vedle očisty města je smyslem celé akce snížit také riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Strážníci proto apelují na veřejnost, aby v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání „156“. Městské policie zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci.

Sběrem jehel se všechny zapojené městské policie zabývají celoročně při běžné hlídkové činnosti, ale často také při cílených opatřeních, kdy je sběr injekčních stříkaček jejich hlavním úkolem. Předcházejí tak nebezpečí, jemuž jsou vystaveny hlavně děti, ale bezpochyby také domácí zvířata jako psi a kočky. Strážníci aktivně spolupracují také se státními policisty a předávají jim informace o výskytu narkomanů. Tato zjištění jsou jedním z užitečných vodítek při potírání drogové kriminality.

Žena měla vysloven zákaz řízení, ale nedbala toho

Stredoceskenovinky.cz informoval Milan Krupka, DiS., velitel vnitřní služby Městské policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)