Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Byla zahájena oprava silnice v obci Netovice na Kladensku

Byla zahájena oprava silnice v obci Netovice na Kladensku

Ředitelství silnici a dálnic ČR zahájilo v sobotu dne 10.10. opravu konstrukčních vrstev  komunikace I/7 u obce Netovice okr. Kladno. Pracovat se bude na úseku dlouhém přibližně 2060 metrů a to po etapách v celé šíři vozovky.

Ilustrační foto
11. října 2020 - 23:08

Důvodem opravy je nevyhovující stav povrchu vozovky, který vykazuje značné množství poruch, jako jsou kaverny, trhliny nebo vyjeté koleje, a  stávající stav je třeba řešit ještě před zahájením zimní údržby. Z tohoto důvodu bude provedeno odstranění obrusné a ložné konstrukční vrstvy frézováním a následná pokládka vrstev nových. Nakonec bude na nový povrch vyznačeno vodorovné dopravní značení v plastu.

Oprava si vyžádá omezení dopravy v úseku od dálnice D7 EXIT Knovíz až na km 19,99  k BČS Shell u Netovic. V tomto úseku se bude jezdit pouze jednosměrně ve směru na Prahu. V opačném směru na Chomutov bude doprava od sjezdu z dálnice D7 na Knovíz vedena po objízdné trase po silnici III/0027 přes Slaný a dále po silnici II/118 zpět na I/7 (viz mapka v příloze. Omezení je plánováno do konce října a pokud vše půjde podle plánu, měl by se zde provozu vrátit k normálu 31.10. ve večerních hodinách.Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Martin Buček, tiskový mluvčí ŘSD.
 
(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:RSD)