Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Cerhenice jsou bezpečnější pro řidiče i chodce

Cerhenice jsou bezpečnější pro řidiče i chodce

V Cerhenicích na Kolínsku se výrazně zlepšila bezpečnost dopravy a životního prostředí díky modernímu dopravnímu systému.

Z Cerhenic
8.únor 2016 - 08:30

Nový systém  byl instalován v rámci projektu Bezpečnost a environmentální úpravy inteligentními dopravními systémy na silnicích č. III/3294 a III/3297 – Cerhenice.

„Projekt za deset milionů korun byl spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Čechy, který poskytl dotaci ve výši 6,5 milionu korun,“ uvedl náměstek Marek Semerád pro životní prostředí SČK a starosta Cerhenic.

Praha a Kladno jednají o integraci veřejné dopravy

V rámci projektu bylo nutné provést demolici jednoho domu, který stál v těsné blízkosti komunikace a bránil řidičům i chodcům ve výhledu. „Cílem projektu bylo zvýšení bezpečnosti a snížení negativních dopadů z dopravy na obyvatele městyse Cerhenice. V nejfrekventovanější části se nainstalovaly měřiče rychlosti, byly upraveny přechody a vybudována světelná signalizace. Snížila se rychlost, hluková zátěž a především riziko dopravní nehody,“ dodal náměstek Semerád.

Informaci přinesl web Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)