Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

ČEZ Distribuce již investovala do sítí přes 102 miliardy korun

ČEZ Distribuce již investovala do sítí přes 102 miliardy korun

Do výstavby a rekonstrukce putuje v letošním roce 9,6 mld. korun, další 0,6 mld. korun směřuje na opravy. Ve srovnání s rokem 2016 (8,6 mld. korun) došlo k navýšení o 1,6 miliardy korun.

Ilustrační foto
1. října 2017 - 12:30

Za dobu své existence od roku 2005 investovala společnost do sítí přes 102 miliardy korun. Pro příští rok jsou naplánované prostředky převyšující 11 miliard korun.

„Cílem investic je zajistit kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plnit rostoucí požadavky klientů na připojení k distribuční soustavě, s čímž souvisí i rozvoj obcí spojený s výstavbou domů a bytů. Díky investicím do distribučního zařízení je také umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech, kde naše společnost působí.


Ve středočeském regionu byla zahájena rekonstrukce dvojnásobného vedení 110 kV v lokalitě Český Brod - Pečky v délce trasy 9, 4 km s plánovanou realizační cenou 82 milionů korun Realizací této stavby bude zvýšena spolehlivost, bezpečnost a zejména přenosová schopnost vedení. V listopadu by energetici měli dokončit další významnou investici tentokrát na severozápad od Prahy. Konkrétně se jedná o rekonstrukci rozvodny 110/22 kV Lichoceves za 126 milionů korun, díky které dojde k posílení výkonu a uspokojení nových odběrů pro budované průmyslové zóny, skladovací a obchodní objekty včetně bytové a občanské výstavby.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:cez)