Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Chirurgický JIP v Klaudiánově nemocnici je přestěhován

Chirurgický JIP v Klaudiánově nemocnici je přestěhován

Od čtvrtka 3. ledna je opět ve svých prostorách chirurgická JIP mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice, která dočasně fungovala v prostorách ARO.

Rekonstruovaný JIP
7. ledna 2019 - 12:30

Toto oddělení prošlo rekonstrukcí po třiceti letech. Původní prostory již nesplňovaly provozní a hygienické podmínky. Oprava započala na začátku letních prázdnin a během podzimu se dokončovaly drobné nedodělky. Vyměněna byla všechna okna, opraveny byly stěny i podlahy. Vznikl nový samostatný izolační pokoj a rekonstruovány jsou i koupelny. Původní dveře byly vyměněny za moderní automatické a opomenuta nebyla ani oprava elektrické instalace, která neodpovídá aktuálně platné technické normě. Na řadu samozřejmě přišla i vzduchotechnika a výměna stropních ramp s rozvody medicinálních plynů a elektrickými zásuvkami pro umístění zdravotnických přístrojů.

Celkem těmito pokoji projde za rok přibližně 700 pacientů. Jsou to pacienti po náročných chirurgických výkonech břišní dutiny pro nádorová onemocnění (tlustého střeva a konečníku), po operacích žaludku, jater, žlučových cest nebo slinivky (jak pro nádorová či nenádorová postižení). Dále tu leží pacienti po cévních výkonech na aortě, tepnách dolních končetin či tepnách zásobujících mozek. Jsou tu také pacienti s krvácením do zažívacího traktu nebo pacienti se zánětem slinivky břišní. Léčí se tu také pacienti po úrazech s krvácením do mozku nebo pacienti ORL, nejčastěji po operacích štítné žlázy.


Středočeskénovinky.cz informovala Hana Kopalová, tisková mluvčí Oblastní nemocnice Mladá Boleslav.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:klaudianovanemocnice)