Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Čtrnáct středních škol by mělo získat zázemí pro venkovní výuku

Čtrnáct středních škol by mělo získat zázemí pro venkovní výuku

Celkem ve čtrnácti středočeských středních školách vytvoří nebo alespoň zlepší podmínky pro venkovní výuku zaměřenou zejména na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Tyto projekty vyjdou celkem na 7,335 milionů korun.

Ilustrační foto
22. ledna 2020 - 12:30

Projekty budou zařazeny do výzvy č. 7/2019 Ministerstva životního prostředí, která je zaměřena mj. na zkvalitnění technického a didaktického zázemí pro výuku a výchovu ve venkovním prostředí v mateřských, základních a středních školách a organizacích působících v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

„Školy však nemají v případě realizace vlastní prostředky na spolufinancování a předfinancování projektů. Tyto prostředky proto kraj poskytne ze Zásobníku projektů spolufinancovaných z EU/EHP a národních zdrojů,“ uvedl radní pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeněk Seidl (ČSSD).Předfinancování pak bude školami vráceno Středočeskému kraji nejpozději do 30 dnů poté, co školy obdrží dotaci od Státního fondu životního prostředí, nejpozději však do 30. 6. 2023. Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:kú)