Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Čtrnáctý ročník soutěže "My třídíme nejlépe" již má své vítěze

Čtrnáctý ročník soutěže "My třídíme nejlépe" již má své vítěze

Krajský úřad Středočeského kraje a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., odtajnily na slavnostním večeru, v prostorách galerie kavárny Mánes v Praze 1, výsledky 14. ročníku soutěže obcí Středočeského kraje „My třídíme nejlépe“.

Ze slavnostního večera
1. ledna 2019 - 22:18

Zástupci vítězných obcí převzali ocenění z rukou Ing. Jiřího Stehlíka, z oddělení odpadů, odboru životního prostředí a zemědělství Středočeského kraje, a Martiny Filipové, ředitelky oddělení regionálního provozu společnosti EKO-KOM, a. s. Cílem soutěže „My třídíme nejlépe“, která je součástí projektu nazvaného
„Podpora recyklace a využití odpadů z obcí Středočeského kraje“, byla aktivní účast co největšího počtu obyvatel obcí a měst zapojených do systému EKO-KOM. Tento systém na území České republiky úspěšně zajišťuje zpětný odběr a využití obalových odpadů, tedy jejich třídění a recyklaci.

Do letošního ročníku soutěže se zapojili obyvatelé již 1 137 středočeských měst a obcí. Zásadním kritériem pro hodnocení obcí a měst byla celková výtěžnost ve všech základních komoditách, tedy plastu, papíru, sklu a kovech. Plusové body pak obce získávaly za sběr nápojových kartonů a za hustotu sběrné sítě.

„Ve spolupráci se Středočeským krajem se vždy snažíme kritéria soutěže nastavit motivačně pro komodity, ve kterých je v kraji nevyšší potenciál růstu,“ řekla Ing. Kateřina Půlpánová, regionální manažerka EKO-KOM, a.s.
Stupně vítězů a titul Skokan roku

A kdo třídil nejlépe? V kategorii obcí do 499 obyvatel zvítězila obec Samopše, na druhé příčce skončilo Třebsko a třetí místo patří obci Petrovice II Třebsko.

V kategorii obcí od 500 do 1 999 obyvatel zvítězila obec Sýkořice, před stříbrnými Čisovicemi a bronzovými Lety.

Mezi obcemi s 2 000 až 10 000 obyvateli byl nejlepší Nový Knín, stříbrnou medaili získala Rudná a bronz vybojovalo město Uhlířské Janovice.

V kategorii obcí nad 10 000 obyvatel nejlépe třídili obyvatelé Berouna, druhá příčka patří Mělníku a třetí místo obsadilo město Říčany.

Oceněna byla i obec, která se v třídění odpadů meziročně výrazně zlepšila. Velký “skok” v množství vytříděného odpadu vynesl titul Skokan roku Středočeského kraje městu Nový Knín. Toto ocenění  
již tradičně uděluje Skupina ČEZ.

Středočeskénovinky.cz informovala Lucie Müllerová, tisková mluvčí EKO-KOM, a.s..

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:eko)