Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Cyklistická koncepce města – Příbram na kole

Cyklistická koncepce města – Příbram na kole

Vítězem prvního ročníku participativního rozpočtu Společně pro Příbram se v loňském roce stal návrh Josefa Hovorky Cyklistická koncepce města – Příbram na kole.

Kahan
20. května 2019 - 12:30

S ohledem k blížící se realizaci město vydává dotazník, ve kterém se mohou občané k této problematice vyjádřit.

Koncepce cyklistické dopravy ve městě má v první řadě za úkol definovat moderní opatření vedoucí k podpoře tohoto stylu dopravy. V první fázi tvorby koncepce nepůjde o výstavbu kilometrů cyklistických stezek, ale především o návrhy konkrétních cílů a záměrů.

„Cílem koncepce je především vytvoření vhodných a bezpečných podmínek pro jízdu na kole ve městě, například zlepšení podmínek parkování kol nebo zklidňování dopravy ve městě. Klíčovou snahou bude postupné zvýšení podílu cyklistů v dopravě,“ uvádí koordinátorka projektu Zuzana Kučerová.

Pro lepší spolupráci na tvorbě koncepce město vydalo dotazník, ve kterém mohou občané odpovědět na pár zásadních otázek. „Odpovědi z tohoto dotazníku jsou pro nás zásadními pro zpracování celého materiálu,“ dodává Zuzana Kučerová.


Na dotazník, který vyšel v květnovém čísle Kahanu, mohou občané odpovídat do konce měsíce května. Dotazníky jsou k dispozici také v Infocentru v Zámečku-Ernestinu nebo v příbramském aquaparku. Na těchto místech je možné vyplněné dotazníky zároveň odevzdávat. Pokud raději zvolíte variantu online vyplnění, najdete dotazník na: www.cyklistika-dotaznik.pribram.eu.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí MěÚ Příbram.

(jv, stredoceskenovinky.cz,foto:MěÚPříbram)