Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Další podvodné vylákání peněz na seniorce

Další podvodné vylákání peněz na seniorce

Ve čtvrtek řádil na Mladoboleslavsku podvodník, který se neštítil připravit pětaosmdesátiletou ženu z Mnichova Hradiště o celoživotní úspory.

Ilustrační foto
5. srpna 2017 - 12:30

Zatím neznámý pachatel prostřednictvím mobilního telefonu opakovaně kontaktoval poškozenou ženu na její pevnou telefonní linku. Během rozhovoru ji přesvědčil, že je její syn, který nutně potřebuje peníze.

Podvodník důvěřivou seniorku nejprve přiměl, aby v Mnichově Hradišti v ulici Smetanova předala obálku s finanční částkou 100tisíc korun a zlaté šperky osobě, kterou za ní jako její údajný syn poslal.

Následně ji přesvědčil, aby přivolanou taxislužbou odjela do mladoboleslavské banky. Seniorka v domnění, že po celou dobu komunikuje se svým synem, vybrala ze svého účtu částku 400tisíc korun, kterou předala neznámému muži před kostelem v ulici Železná v Mladé Boleslavi.

V tomto případě hrozí za trestný čin Podvod pachateli až osmiletý trest odnětí svobody.

Policie doporučuje a nejen seniorům:
  • Nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího nevpouštějte do bytu.
  • Zazvoní-li opravář nebo pracovník úřadu, trvejte na předložení průkazu nebo ještě lépe, kontaktujte příslušný úřad, na který se odvolává. Jestliže se dotyčný neprokáže, trvejte na tom, že o danou službu nestojíte.
  • Nepůjčujte peníze, včetně cenných věcí, lidem, které neznáte, byť se odvolávají na vaše příbuzné.
  • Nerozměňujte peníze cizím lidem.
  • Při řešení jakékoliv zmíněné situace přivolejte příbuzné, či známé sousedy.
  • Nepodléhejte vidině snadného zbohatnutí, téměř vždy se jedná o podvod.
  • Pořiďte si panoramatické kukátko, které Vám umožní dobře si návštěvníka prohlédnout. Instalujte na dveře bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené.
  • Nikdy neplaťte zálohy za služby, aniž byste si předem ověřili totožnost osoby, která Vám je nabízí, či existenci dané firmy.

Máte-li podezření na podvodné jednání nebo jste se stali obětí podvodu, neprodleně kontaktujte tísňovou linku Policie České republiky 158!

Informaci přinesly webové stránky PČR Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)