Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Další případ vloupání v Kladně a alkohol za volantem

Další případ vloupání v Kladně a alkohol za volantem

Ve čtvrtek ráno byla hlídka Městské policie Kladno přivolána k salonu krásy v ulici Italská. Obsluha salonu zjistila, při příchodu do práce, že se jim do provozovny někdo vloupal.

Poškozené okno
9.únor 2016 - 08:30

Při příjezdu strážníků na místo, si hlídka všimla dvou mužů, kteří postávali v blízkosti provozovny. Tyto strážníci vyzvali k předložení dokladů totožnosti a k tomu, aby setrvali na místě. Jednalo se o osmnáctiletého a šestnáctiletého muže z Kladna.

Oznamovatelka hlídku upozornila, na otevřené a poškozené okno v přízemí, kudy nejspíše došlo k vniknutí do salonu. Pohledem do okna strážníci zjistili rozházené vybavení a věci provozovny. Zajistili místo činu a přivolali na místo hlídku policie, která si převzala oba mladíky a i místo činu.

Během jednání s policií kontaktoval strážníky pracovník kadeřnického salonu také z ulice Italská. Upozornil hlídku na to, že mají také poškozeny vchodové dveře do kadeřnictví. I tuto skutečnost strážníci předali hlídce policie, která již šetřila vloupání do salonu krásy.Strážníci chytili několik řidičů pod vlivem alkoholu a zákazem řízení motorových vozidel

Ve čtvrtek odpoledne se strážníci Městské policie Kladno v ulici Ctiborova všimli vozidla, které nemělo rozsvícena světla. Hlídka dodávkové vozidlo zastavila a chtěla řidiče upozornit na tuto skutečnost. Při komunikaci s dvaapadesátiletým mužem z Družce strážníci pojali podezření, že řidič požil před jízdou alkohol. Na výzvu strážníků se muž podrobil dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno 2,51‰ alkoholu v dechu. Proto byla na místo přivolána hlídka policie, která si řidiče převzala.

Dalším řidičem respektive řidičkou, kterou strážníci zastavili, byla šestatřicetiletá žena z Kladna. Řidička při řízení vozidla v úterý v noci, neměla rozsvícena světla. Hlídka vyzvala ženu k předložení dokladů totožnosti a dokladů od vozidla. Tyto řidička neměla u sebe a ještě přiznala požití velkého panáka alkoholu před jízdou. Dechová zkouška však byla negativní, ale lustrace v centrálním registru motorových vozidel nikoli. Ženě byl v minulosti vysloven zákaz řízení, který stále trvá. I tuto řidičku si převzala přivolaná policejní hlídka.

A v pořadí třetím řidičem – hříšníkem byl čtyřiatřicetiletý muž z Kladna. Tento řidič nedal přednost v jízdě hlídce strážníků při výjezdu na hlavní silnici. Při komunikaci se strážníky, hlídka nabyla podezření, že řidič požil alkohol před jízdou. Proto byla provedena u muže dechová zkouška, která toto podezření potvrdila. Řidič nadýchal 1,09‰ alkoholu v dechu a při lustraci muže, bylo zjištěno, že i tento řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. I tohoto řidiče si převzala k dalšímu šetření policie.

O případech informoval Stredoceskenovinky.cz  Milan Krupka, DiS., velitel vnitřní služby Městská policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:mpkladno)