Svátek má: Mahulena

Regiony

Velikost textu:

Den Středočeského kraje - kočky a republika!

Den Středočeského kraje - kočky a republika!

Letošní Den Středočeského kraje v Regionálním muzeu Mělník měl dvě zcela odlišné programové linie.

Z akce
29. října 2018 - 12:30

Dopolední program patřil dětem a derniéře výstavy Mňaaau aneb Kočky v muzeu! Děti v kočičích škraboškách následovaly kocourka Švarce při poslední komentované prohlídce, vyrobily si hlídacího kocoura z papíru, nebo natiskly kočičí knížku. V 11:00 hodin proběhlo slavnostní předání cen vítězům soutěže „Zakletá klubíčka“. Děti pomohly Švarcovi čarovat a vysvobodily zakletou kočičku Filoménu. Zavolaly třikrát její ztracené jméno a kočička se znenadání objevila v sále. Tři šťastné výherkyně si odnesly krásné ceny. Ale i na ostatní děti čekala malá odměna v podobě plyšáků a čokolády.

Soutěž podpořily: Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny Hrusice (OMPV  p. o.), Mekuc o.p.s., Bylinka Mělník, Zdravý obchůdek Mělník, Papírnictví Kubešovi, Květinářství J. Hobíka, Helena Gajdošíková.

Dopolední program pokračoval v obnovené stálé expozici, kde mohli malí i velcí návštěvníci načerpat nové vědomosti o mělnické a kokořínské přírodě při přírodovědném kvízu. Nejenom děti také ocenily prohlídku dlouhodobé výstavy železničních hraček s jezdícím vláčkem a dílnou ze stavebnice Merkur.
Po obědě se program přehoupl do vážnějšího tónu a muzeum se připojilo k celorepublikovým oslavám výročí 100 let od založení ČSR. Zájemci o historii navštívili komentovanou prohlídku výstavy Mělník na cestě k 28. říjnu na náměstí Míru. Průvodcem byl kurátor a historik mělnického muzea Mgr. Lukáš Snopek. Odpoledne muzeum také představilo návštěvníkům nedávno otevřenou dlouhodobou výstavu Dětských houpadel a plyšových medvědů při prohlídce s kurátorkou Mgr. Naďou Černou. Závěr letošního Dne Středočeského kraje v mělnickém muzeu patřil posezení v muzejní kavárně při přednášce Miroslava Líra na téma Edith Stein (1891–1942), židovská intelektuálka ve víru dějin 20. století.

Po celý den bylo Regionální muzeum Mělník otevřeno za symbolické vstupné 1,- Kč!

Středočeskénovinky.cz informovala Kristýna Frelichová, tisková mluvčí, Regionální muzeum Mělník.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:RMMelnik)