Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Dětský domov Korkyně se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá

Dětský domov Korkyně se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá

Do projektu Bertík pomáhá, který ve středu 27. září startuje po celé České republice, se s projektem Samostatně do života zapojil i Dětský domov Korkyně.

Projekt Samostatně do života
29. září 2017 - 12:30

Cílem charitativní akce Bertík pomáhá je podpořit regionální projekty zaměřené na vzdělání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci všech prodejen Albert mohou prostřednictvím běžného nákupu rozhodnout, který z nominovaných projektů podpoří. Hlasování trvá do 10. Října a Nadační fond Albert celkově rozdělí 3,7 milionu korun.

O přízeň zákazníků se Dětský domov Korkyně bude ucházet s projektem Samostatně do života. Hlavní náplní projektu „Samostatně do života“ je příprava dětí na samostatný život již před dovršením 18 let, případně do dokončení studia (smluvně maximálně do 26 let). Během realizace projektu si naši mladí dospělí ve věku od 15 do 18 let posilují schopnosti pečovat sami o sebe, svou domácnost, hospodařit s penězi, zdokonalují se v sociálních dovednostech, získávají nové zkušenosti a dovednosti v běžných životních situacích. Projekt se uskutečňuje v samostatném bytě mimo zdi zařízení dětského domova. Rodinná skupina v samostatném bytě funguje již od března 2015.

„Máme radost, že se můžeme účastnit této kampaně, která chytrým způsobem dává lidem v okolí vědět o naší činnosti. Díky našemu projektu mají naši mladí dospělí příležitost vyzkoušet si žít nanečisto s podporou a pomocí odborného vychovatele, “ říká Mgr. Tereza Jandová, ředitelka Dětského domova Korkyně.


Bertíci budou opět pomáhat po celé České republice

Kampaň Bertík pomáhá se zaměřuje na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci mají možnost ve všech obchodech Albert podpořit běžným nákupem dobročinné projekty v jejich okolí. Organizace mohly přihlašovat své projekty během jara. Správní rada Nadačního fondu Albert následně vybrala ze všech přihlášených projektů dva nejlepší v každém ze 40 regionů. Celkem rozdělí Nadační fond Albert mezi 80 projektů 3,7 milionu korun. Hlasování letos probíhá ve všech hypermarketech i supermarketech Albert.

Zákazníci mohou o projektech hlasovat prostřednictvím žetonů – Bertíků, které dostanou za každý nákup v obchodech Albert nad 200 korun. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém regionu vyhlášen vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun, druhý obdrží 35 tisíc korun. Podrobnosti o programu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné v jednotlivých regionech a konkrétních prodejnách Albert hlasovat.

Stredoceskenovinky.cz informovala Mgr. Jitka Urbanová za Dětský domov Korkyně v Dobříši.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:ddkd)