Svátek má: Tibor

Regiony

Velikost textu:

Do města se vrátí hlídky zahraničních policistů

Do města se vrátí hlídky zahraničních policistů

Dvoučlenná hlídka policistů ze Slovenska a Polska, s nimiž má město pozitivní zkušenost z loňského podzimu, bude od začátku května opět působit v Mladé Boleslavi.

Ilustrační foto
22. dubna 2019 - 12:30

Hlídky zahraničních strážců pořádku budou na Mladoboleslavsko vyslány minimálně na dobu tří měsíců, v současné době se jedná o prodloužení jejich mise až do září letošního roku.

"Jsem velmi rád, že tento projekt, u jehož zrodu jsem od prvních chvil stál, se osvědčil a bude pokračovat. Rovněž mne těší, že se do něj více zapojilo samotné město Mladá Boleslav, které po dobu přítomnosti zahraničních policistů zajistí a hradí jejich ubytování," uvedl k tomu náměstek primátora Robin Povšík.


V současné době je na Mladoboleslavsku největší koncentrace pracovníků ze Slovenska, a byť s nimi nejsou žádné závažnější problémy, je vhodné kvůli vysokému počtu zejména agenturních pracovníků tamní policisty ve městě mít. Bohužel největší počet přestupků a trestných činů zde páchají obyvatelé Polska, zejména pod vlivem alkoholu. Právě proto bylo vyjednáno, aby v Boleslavi působili i polští policisté, o jejichž podporu velmi stáli jak městští strážníci, tak příslušníci Policie ČR.

Na pondělním jednání schválili radní města poskytnutí bezplatného ubytování zahraničním policistům v areálu bývalého hotelu Stefanie na Štěpánce. Policisté zde budou mít k dispozici pět pokojů.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Mladá Boleslav.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)