Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Do středních škol a školských zařízení míří další peníze

Do středních škol a školských zařízení míří další peníze

Peníze do školství tentokrát putují například na zemědělské stroje do výuky i na novou posilovnu.

Ilustrační foto
20. května 2023 - 12:30

Do středočeských středních škol a školských zařízení míří další peníze na investice a řešení oprav a havárií. Žádosti školských organizací dnes schválili radní. Celkem jde o 18,5 milionu korun.

„Jde o další balíček žádostí našich škol a školských zařízení. Využití peněz z fondu investic si navrhují podle svého uvážení a svých priorit. Obvykle jde o různé opravy nebo pořízení nákladnějšího vybavení do výuky. Například Střední průmyslová škola Emila Kolbena Rakovník chce za 230 000 Kč pořídit tři speciální výukové stoly pro elektrikáře, které budou využívány v rámci odborného výcviku žáků. Střední zemědělská škola Čáslav chce za zhruba 450 000 korun koupit zemědělské stroje pro obory Zemědělec-farmář a Agropodnikání,“ uvedl jako příklad radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Gymnázium Joachima Barranda Beroun žádalo o souhlas s čerpáním finančních prostředků z fondu investic v celkové výši 440 000 Kč na nákup interaktivní tabule a na vybudování venkovní posilovny. Berounskému gymnáziu totiž chybí tělocvična, takže venkovní areál bude moci sloužit i pro hodiny tělesné výchovy.

„Dobrou zprávou ale je, že projekt na novou sportovní halu už opět nabývá konkrétní obrysy. Kvůli nedostatku financí byl pozastaven v roce 2020, letos v dubnu ale zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí šesti milionů korun na projektovou dokumentaci,“ připomněl radní nedávné rozhodnutí zastupitelů.Mezi žadateli byly i čtyři dětské domovy, které plánují nákup nových vozidel na přepravu dětí k lékaři, na sportovní a kulturní akce, letní a zimní rekreaci a podobně. Další školy žádaly o souhlas s čerpáním prostředků pro různé stavební úpravy, sanační práce, opravy sociálních zařízení nebo rekonstrukci kotelny.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz arch.kú)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%