Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Dovolená na Bali: Odkud letět, kdy vyrazit a co vidět?

Dovolená na Bali: Odkud letět, kdy vyrazit a co vidět?

Ještě před pár lety nepoznaný ostrov, se stává čím dál častějším cílem mnoha turistů. Řeč je o Bali. Zemi, která nabízí krásné písčité pláže, rozmanitou přírodu i dechberoucí chrámy a památky.

Ilustrační foto
3. ledna 2019 - 17:50
(Komerční sdělení)

Jak si užít dovolenou na Bali se vším všudy a hlavně bez stresu a s úsměvem na rtech?

I přestože rozlohou Bali nijak nevyniká, patří mezi oblíbené ostrovy, důvodem jsou nejspíš překrásné pláže, které se táhnou 400 kilometrů podél Indického oceánu. Bali nabízí jak pohodový pobyt v luxusních resortech, tak i dobrodružnou dovolenou v přírodě.

Na ostrově lze obdivovat pralesy, hory sopečného původu i starobylou kulturu. Vznešené chrámy najdete téměř na každém rohu, možná jich za svůj pobyt napočítáte více než obytných domů.

Na Bali se dostanete přímým letem z Amsterdamu

Asi nejpohodlnější cesta z Prahy na Bali vede přes Amsterdam, ze kterého se dostanete přímým letem za zhruba 12 hodin do hlavního města Denpasar. Bude-li vaše dovolená na Bali kratší než 30 dní, pak se obejdete bez víza, vydat se za poznáním tak můžete v klidu jen s cestovním pasem, jehož platnost musí být nejméně šestiměsíční, a to ještě po ukončení pobytu. V případě, že budete po ostrově cestovat déle jak měsíc, je nutné si vstupní vízum opatřit.

Co dál je dobré o Bali vědět? Mezi nejoblíbenější destinace patří Kuta Beach, Kuta Utara nebo Sanur. Do země nepotřebujete žádné očkování, po příletu musíte zaplatit pobytové vízum a bezcelně si můžete odvést z ostrova 200 cigaret a litr alkoholického nápoje. Ostrov je doslova rájem surfařů, na své si ale přijdou i milovníci potápění a šnorchlování. Na dovolené počítejte také s velkým časovým posunem, v létě s šestihodinovým a v zimě se sedmihodinovým.

Kdy vyrazit na Bali a co si na ostrově nenechat ujít?

Vydat se na Bali můžete v průběhu celého roku. Teplot kolem 30 °C se na pobřeží dočkáte v létě i v zimě, v horách se pak teploty drží kolem příjemných 23 °C. Chcete-li se však vyvarovat silným dešťům, pak raději vsaďte na měsíce od března do května a od září do prosince.

I přestože Bali nabízí opravdu luxusní hotelové resorty, vyplatí se vydat i za zdi těchto komplexů. Poznáte panenskou přírodu, zavítáte do pralesa, uvidíte rýžová pole a navštívíte nespočet chrámů. Poznávat krásy ostrova je doporučováno s někým zkušeným, a to nejlépe s místním. Pronajmout si můžete auto i s průvodce po Bali, což pro vás bude bezpečnější a levnější zároveň.

Za vidění rozhodně stojí městečko Ubud, kde se nachází i posvátný opičí park, lotosová zahrada v chrámu Pura Sarawati nebo královská hrobka v údolí Gunug Kawi. Dále si na Bali nenechte ujít jezero Batur, u kterého najdete dvojitý kráter Gunung Batur.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:pl)