Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Dům kultury patřil seniorům

Dům kultury patřil seniorům

Velký sál Domu kultury v Mladé Boleslavi patřil ve čtvrtek 3.října odpoledne seniorům, pro které město připravilo zábavný program.

Seniory zajímavý program zaujal
6. října 2019 - 12:30

Již šestý ročník oslav Dne seniorů zahájil náměstek primátora Daniel Marek, který také předával později ceny třem držitelům ceny Prima senior a nejstarším účastníkům pochodu Stříbrný prsten, který se konal v tomto týdnu.

"Jsem moc rád, že jste přišli v tak hojném počtu, protože tato tradiční akce je pro vás, abyste se hlavně dobře bavili," řekl mimo jiné náměstek primátora Daniel Marek. Zmínil také další aktivity, které se pro seniory v Mladé Boleslavi konají včetně univerzity třetího věku, Sportovních her seniorů i dalších akcí, které se konaly v tomto týdnu v rámci oslav Dne seniorů. Po jeho slovech mohli účastníci zhlédnout krátkou filmovou a hudební vzpomínku na zpěváka Karla Gotta, který zemřel 1. října.


V rámci zábavného odpoledne, které moderoval Luboš Dvořák, vystoupil nejdříve s několika písněmi smíšený pěvecký sbor Gospel Voices, později se představil taneční soubor Bezinky Bezno a jasným favoritem a magnetem programu z pohledu publika bylo Duo Jamaha a kapela Krajanka.

Během odpoledne došlo také na slavnostní vyhlášení ceny Prima senior, které se uděluje třem aktivním seniorům.  Tuto cenu letos obdržela Irena Zubíková, podílející se na řadě aktivit včetně seniorského divadle HEČ. Dalším držitelem ceny se stal František Němeček, který se aktivně podílí na propagaci činnosti centra Klementinka, je aktivním seniorem v oblasti literárních a kulturních akcí. A třetí oceněnou se stala Helena Červená, zakladatelka a vůdčí osobnost Městského klubu seniorů, autorka několika publikací, iniciátorka a organizátorkou tematických literárních soutěží ro seniory a autorkou divadelních hříček pro divadlo HEČ. Je nositelkou ceny statutárního města Mladá Boleslav. Paní Červené popřály i další členky Městského klubu seniorů a dále i zastupitelka Eva Pešková.

Cenu dostali také tři nejstarší účastníci pochodu na Chlum pod názvem Stříbrný prsten města Mladá Boleslav, a to Věra Reiterová, Miloslav Nováček a Božena Vaníčková. Při této příležitosti také Eva Pešková poděkovala organizátorce turistických pochodů Haně Žaludové.

Pro seniory byly připraveny během tohoto týdne i další akce včetně projekce filmu, plavání v městském bazénu, turistického pochodu, osazování podzimních truhlíků s floristkou, promítání historických fotografií manželů Šímových i například poradenství a názorné ukázky líčení pro ženy.

O celé záležitosti informovaly webové stránky mladoboleslavského magistrátu.

(vm,Stredoceskenovinky.cz,foto:Město Mladá Boleslav)