Svátek má: Miroslava

Regiony

Velikost textu:

GASK v Kutné Hoře zve na zahájení sezóny

GASK v Kutné Hoře zve  na zahájení sezóny

Výstava Jiří Trnka - V zahradách imaginace, která přivítala téměř 40 tisíc návštěvníků, se pomalu chýlí ke konci a Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře nabízí další zážitky.

Autor Jakub Matuška
24. února 2020 - 12:30

Výjimečné datum 29. únor  je důvodem pro výjimečnou událost, a tou je slavnostní zahájení sezóny jaro/léto 2020. GASK otevře dvě nové výstavy, užijete si performanci studentů taneční konzervatoře Duncan Centre a necháte se vtáhnout do rytmů kapel Meccaverius Society a Nauzea Orchestra.


Vernisáž výstavy Artikl. Sedm let s uměním
( So 29/2/2020 od 16 hodin)

Výstava Artikl Sedm let s uměním představuje nejen stejnojmenný nemainstreemový kulturní časopis, ale především sedm vybraných autorů pracujících v různých výrazových médiích, kteří jsou výraznými a neodmyslitelnými zástupci umění mladé a střední generace: Argišt Alaverdyan (abstraktní malba), Andrea Baštýřová (objekt, malba, kresba), Eliáš Dolejší (socha, site-specific instalace), Světlana Fialová multimediální práce s důrazem na kresbu), Elizabeth Haust (fotografie), Jakub Matuška / Masker (street
art), Jakub Nepraš (digitální instalace).Vernisáž výstavy Eva Sakuma - Portrét kóro
(So 29/2/2020 od 17 hodin)

Eva Sakuma propojuje svou osobní zkušenost s japonskou krajinomalbou a evropskou pointilistickou fragmentalizací. Vytváří mnohavrstevnaté průhledy do krajin, interiérů, zátiší i figurálních momentek. Kontemplativnost a intimitu děl potrhuje bodový rastr, který atmosférizuje tajemnost zobrazovaných scenérií. Název Portrét kóro je totožný s názvem centrálního obrazu výstavy, jenž zachycuje japonskou kadidelnici, jakožto esenciální symbol japonských tradic.

Středočeskénovinky.cz o akcích informovala Jana Šorfová, GASK.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:GASK)