Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Gymnazista z Benešova oceněn v soutěži finanční gramotnosti

Gymnazista z Benešova oceněn v soutěži finanční gramotnosti

Jan Urban, student 1. ročníku Gymnázia Benešov si jako jeden z nejlepších v celé zemi poradil se soutěží, jež prověřovala finanční gramotnost teenagerů.

Vítěz
10. února 2020 - 12:30

V detektivní hře Tajuplná cesta porazil přes 5000 svých vrstevníků, pouze na dva nestačil. Jen těsně jej porazila Veronika Veselá, osmačka z Kamenice nad Lipou. Pomyslné zlato si pak ze soutěže odnesl deváťák Aleš Bařtipán z Bíliny. Jeho parta ovládla i týmovou soutěž a nyní je za odměnu čeká cesta do britské metropole.
    
Napínavá počítačová hra Tajuplná cesta pomáhá školákům osvojit si všechny klíčové znalosti o světě peněz. V prvním pololetí se do tohoto unikátního projektu na podporu finanční gramotnosti zapojilo 5122 náctiletých. Ti nejlepší si odnesli vedle zážitku a nových znalostí i zajímavé ceny.

„Učení pomocí hry musí bavit snad každého. Tajuplná cesta určitě velice pomohla mnoha lidem začít se orientovat v oblasti financí a možná jim bude zachraňovat krk i v pozdějším životě. Hra byla velice pěkná, děj vtáhnul diváky a tvůrci by se nemuseli stydět ani v konkurenci těch nejlepších studií vytvářejících hry,“ chválí si Jan Urban a doufá, že podobných her bude jen přibývat.

„Tajuplnou cestu jsme vytvořili speciálně pro věkovou skupinu 14-18 let. Svým obsahem odpovídá tomu, co by mladí lidé měli o světě financí vědět. Učí je se v něm pohybovat, vysvětluje pojmy a upozorňuje na nástrahy, s nimiž se mohou setkat,“ doplňuje David Hubáček z České spořitelny, která program vyvinula. Fakt, že jde o počítačovou hru, je podle něj velmi důležitý. „Nestojíme u tabule a nevysvětlujeme mladým lidem nudné pojmy. Ale v napínavé hře jim umožňujeme prožít všechny možné situace. Od hráčů i jejich učitelů máme skvělé odezvy,“ dodává.„Tato soutěž je velice přínosná pro žáky a hlavně ve výuce dobře aplikovaná pro podporu strategického a exekutivního myšlení. Jedná se o spojení zábavy a výuky. Určitě ji doporučuji pro školy, které chtějí mít finančně gramotné žáky,“ souhlasí učitelka vítězného bílinského týmu Jarmila Kabourková.

Nové kolo soutěže běží v rámci Tajuplné cesty od 3. února. Zapojit se mohou žáci 8. – 9. tříd a studenti 1. – 2. ročníků středních škol a učilišť. Nesoutěžně si však hru může zahrát kdokoliv, a to i opakovaně.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:csas)