Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Hálkovo městské divadlo má nový výtah na kulisy

Hálkovo městské divadlo má nový výtah na kulisy

Městské divadlo v Nymburku disponuje zbrusu novým výtahem na kulisy. Jeho pořízením je vyřešen dlouho-dobý problém, který trápil vedení divadla. Kvůli nevyhovujícímu výtahu muselo dříve odmítat i některá představení.

Hálkovo divadlo
25. listopadu 2019 - 12:30

„Ačkoliv to divák běžně nevnímá, nákladní výtah je pro chod divadla nesmírně důležitý. Kvůli původnímu malému výtahu jsme museli pár představení zcela odmítnout, nebo stěhovat kulisy ručně přes schodiště a hlediště. Nový výtah nám tak rozšíří možnosti výběru představení a také ušetří technikům spoustu času a sil. Do budoucna by bylo třeba ještě vyřešit úzký průchod do kulisárny, kde se výtah nachází. Za veškerou podporu děkujeme městu Nymburk,“ konstatoval ředitel divadla Jaroslav Kříž.


Budova divadla navržená architektem Jaroslavem Koskem stojí v Nymburce od roku 1936. Technické zázemí postupně prochází modernizací. Město vyhovělo požadavku vedení divadla a jako jeho vlastník nechalo instalovat novou nákladní plošinu. Ta spojuje kulisárnu v přízemí s jevištěm v prvním patře.


Zvětšením ložné plochy na 2 400 x 2 100 mm a maximální nosnosti na jednu tunu zcela vyhovuje přesunu kulis a dalších rekvizit. Výtah za cenu zhruba jeden milion korun od společnosti GRADIOR má zabezpečení proti pádu osob do výtahové šachty i uzavírací vrata včetně jisticích prvků.
„Naše divadlo má díky této novince rozšířené možnosti při výběru představení, který byl z uvedených technických důvodů omezený. Věřím, že s novým výtahem se můžeme těšit na ještě bohatší program,” uvedla místostarostka města Stanislava Tichá.


Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:meu nymburk)