Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová úřadovala v Benešově

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová úřadovala v Benešově

Několik desítek lidí dnes v Benešově využilo příležitosti k setkání s hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO 2011) během jejího úředního dne v regionu.

Hejtmančin úřední den v Benešově
21. září 2018 - 12:30

Nejčastějšími tématy, se kterými se lidé na hejtmanku obraceli, byla doprava, kulturní a rozvojové projekty, ale i soukromé konkrétní problémy.

Smyslem úředních dnů v regionu je umožnit lidem přímé setkání s hejtmankou. Přijít může kdokoli, není potřeba se předem objednat. Občané z Benešovska se dnes ptali například na aktuální vývoj situace kolem výstavby dálnice D3, možnost získání dotací na chystané kulturní akce, ale i na konkrétní osobní problémy při získávání bytu či problémů se sousedy.

„Samozřejmě ne s každým podnětem můžeme příchozím pomoci, protože ani já, jako hejtmanka, nemohu vstoupit do jakéhokoli správního řízení a změnit rozhodnutí. Ale snažíme se vždy přispět alespoň tím, že pomáháme hledat možnosti řešení,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Každý podnět je zaznamenán a předán příslušnému odboru na krajském úřadu k dořešení či k připravení odpovědi tazatelům. „I když nejsme schopni ovlivnit vývoj, tak občanům alespoň poskytneme zpětnou vazbu, kam se mohou obrátit, nebo co se v té záležitosti děje,“ vysvětlila hejtmanka.

Ve Středočeském kraji se letos rekreovalo více dětí než loni

Termín a místo příštího úředního dne hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové v regionu jsou ještě v jednání. Města se střídají tak, aby v rámci svých úředních dnů navštívila všechny oblasti Středočeského kraje. Za uplynulé necelé dva roky už příležitosti k osobnímu setkání využily stovky občanů. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)