Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Hlasujte o budoucnosti nymburského hlavního nádraží

Hlasujte o budoucnosti nymburského hlavního nádraží

Budoucnost nymburského hlavního nádraží – hlasujte v anketě, jakou podobu má mít.

Vizualizace hlavního nádraží- varianta se stávající budovou
30. listopadu 2020 - 12:00

Finální podoba nymburského hlavního nádraží vyjde z architektonické soutěže. O jejím zadání mohou místní lidé svým hlasem rozhodnout. Správa železnic ve spolupráci s Českými drahami představila městu studii, která znamená budoucnost železniční stanice. Dvě varianty – zachování historické budovy plus nová výpravní a nová technologická budova? Anebo zcela nové moderní nádraží s velkorysým vnějším prostorem?

Zatím se jedná pouze o ideovou studii, která má ověřit možnost realizace obou variant. Tedy jak první varianty s ponecháním stávající budovy hlavního nádraží, tak druhé varianty počítající s demolicí historické výpravní budovy a výstavbou zcela nového nádraží.

„Jednání s majiteli budov trvala více než dva roky,“ uvádí místostarosta Bořek Černý. „Nebylo to vůbec jednoduché. Budovu jsme koupit nemohli, byl by to obrovský závazek a zátěž pro město a zastupitelstvo města tuto koupi neschválilo. Přesto jde o citlivé téma, které Nymburáci živě diskutují. Jsme přesvědčeni, že k podobě nádraží mají občané právo se vyjádřit, i když není majetkem města. V tomto duchu veškerá jednání probíhala, až dospěla k studii zohledňující dvě varianty řešení. Tuto studii nyní veřejnosti představujeme. Každý z nás má možnost obě varianty posoudit a vyjádřit vlastní rozhodnutí v hlasování.“

Dejte nám vědět, jaký je váš názor a která varianta se vám zamlouvá více. Porovnejte obě možnosti a dejte svůj hlas pro vámi preferovanou podobu hlavního nádraží. Nepospíchejte, zvažte „pro“ a „proti“ a poté hlasujte. Vytvořit si správnou představu a názor vám pomůže bannerová výstava, kterou brzy zhlédnete na Náměstí Přemyslovců. Popis obou variant najdete rovněž v listopadovém Nymburském zpravodaji. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách www.mesto-nymburk.cz/anketa_nadrazi/ .

Upozornění: varianta č. 2 představuje podobu nového moderního nádraží bez historické budovy, obrázky A a B pouze nabízejí možnosti, jak může zcela nové nádraží vypadat.

Rada města schválila slevu z nájemného v nebytových prostorech

Hlasujte v anketě pro variantu, které dáváte přednost. Hlasovat můžete za pomoci SMS InfoKanálu až do konce letošního roku. Zašlete SMS na telefonní číslo 325 501 101 ve tvaru:

Středočeskénovinky.cz inormoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)