Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Jak za krále Heroda

Jak za krále Heroda

Ani po více než dvou tisících let není Jezulátko uložené v jesličkách v bezpečí. V sobotu 29. prosince se o tom přesvědčili strážníci Městské policie Příbram.

Betlém bez Jezulátka
3. ledna 2019 - 12:30

Strážníci Městské policie Příbram krátce po půlnoci zaznamenali na kamerovém systému trojici osob pohybující se v těsné blízkosti vyřezávaného betlému na náměstí T. G. Masaryka. Dva muži a jedna žena byli evidentně pod vlivem alkoholu, a žena navíc držela v ruce dřevěnou sošku.

Na místo byli vysláni strážníci, kteří trojici osob zajistili. Jelikož u ženy byla skutečně nalezena vyřezávaná soška Jezulátka, byli všichni tři vyzváni k prokázání totožnosti. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Příbrami, o devětatřicetiletého muže z Kolína a dvaatřicetiletou ženu cizí státní příslušnosti.

Dvaatřicetiletá cizinka, která se navíc pokusila několikrát z místa uniknout, svým jednáním naplnila skutkovou podstatu přestupku, proto ji strážníci uložili pokutu. S uložením pokuty však dotyčná nesouhlasila, proto byla věc oznámena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Jezulátko bude do jesliček vráceno po drobných úpravách.


Středočeskénovinky.cz o případu informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram.)