Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Jan Hamáček bude v čele středočeské kandidátky ČSSD

Jan Hamáček bude v čele středočeské kandidátky ČSSD

Členové Krajského výkonného výboru ČSSD Středočeského kraje  schválili návrh krajské kandidátky pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny.

Jan Hamáček, lídr středočeské kandidátky ČSSD
10.duben 2017 - 12:30

Kandidátku povede  předseda středočeské ČSSD a stávající šéf Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, na druhém místě je ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Na třetí místo je navržen poslanec a vlašimský ekolog Václav Zemek, čtvrtým v pořadí by měl být poslanec a kladenský regionální politik Zdeněk Syblík. Pro kandidátku hlasovalo 77 procent přítomných členů. O konečné podobě kandidátky rozhodnou v květnu všichni členové středočeské ČSSD.

„Naše kandidátka je silná a vyvážená, naši kandidáti jsou ve svých oblastech zkušenými osobnostmi. Kampaň si odpracujeme s plným nasazením s cílem volby v kraji vyhrát,“ uvedl předseda středočeské ČSSD Jan Hamáček.


„Do voleb půjdeme s pozitivní kampaní, názorně ukážeme občanům, v čem se lišíme od našich soupeřů a proč je pro ně i Českou republiku dobré ČSSD volit. Důraz budeme klást na kvalitní školství, dobře placená a kvalitní pracovní místa, výraznější růst penzí pro naše seniory,“ pokračoval Hamáček.

Podle něj úspěch ve volbách ale nezajistí jen lídři kandidátek, důraz klade na aktivitu všech sociálních demokratů. „Bez nich je dobrý volební výsledek nemyslitelný. Vždy zdůrazňuji, že členská základna je tím nejcennějším, co ČSSD má,“ doplnil Jan Hamáček.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)