Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

JIP chirurgického oddělení v Mladé Boleslavi prochází rekonstrukcí

JIP chirurgického oddělení v Mladé Boleslavi prochází rekonstrukcí

Rekonstrukce, kterou financuje Středočeský kraj, přijde na 9,5 milionu korun.

Foto z rekonstrukce
3. listopadu 2018 - 12:30

Prostory chirurgické JIP v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi procházejí kompletní rekonstrukcí. Ta zahrnuje veškeré práce – od výměny oken, opravy stěn a podlah po novou vzduchotechniku či nový komunikační systém sestra – pacient.

Chirurgickou JIP v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, nemocnici Středočeského kraje, ročně projde přibližně 700 pacientů. Podmínky pro ně i pro personál už nesplňovaly provozní a hygienické podmínky pro provoz oddělení tohoto typu. Po třiceti letech tak došlo na zásadní rekonstrukci, která začala v červenci.

Od té doby už byla vyměněna všechna okna, opraveny byly stěny i podlahy. Vznikl nový samostatný izolační pokoj a rekonstruovány jsou i koupelny. Vyměněny budou i původní dveře za moderní automatické a opomenuta nebyla ani oprava elektrické instalace, která neodpovídá aktuálně platné technické normě. Na řadu přišla i vzduchotechnika a výměna stropních ramp s rozvody medicinálních plynů a elektrickými zásuvkami pro umístění zdravotnických přístrojů.Kromě lepšího komfortu pro pacienty se zlepší i podmínky pro personál: bude instalován komunikační systém sestra – pacient. Nové budou i pracovní linky na jednotlivých boxech a vybavení pracoven sester.

„Personálu přinese tato rekonstrukce jednoznačně zkvalitnění pracovních podmínek, moderní vybavení a zjednodušení péče o naše pacienty. Pacientům pak pobyt v lepším, modernějším prostředí, které umožní lépe překlenout dobu, která je nutná k pobytu na JIP po chirurgických výkonech, a také více soukromí. Toto vše vede ke zvýšení kvality péče o pacienty po náročných chirurgických výkonech,“ dodává primář chirurgického oddělení Jaroslav Toušek.


Chirurgická JIP Klaudiánovy nemocnice má dvanáct lůžek, jedno či dvoulůžkové pokoje. Jsou zde pacienti po náročných chirurgických výkonech břišní dutiny pro nádorová onemocnění (tlustého střeva a konečníku), po operacích žaludku, jater, žlučových cest nebo slinivky (jak pro nádorová či nenádorová postižení). Dále tu leží pacienti po cévních výkonech na aortě, tepnách dolních končetin či tepnách zásobujících mozek. Jsou tu také pacienti s krvácením do zažívacího traktu nebo pacienti se zánětem slinivky břišní.

„Na JIP také leží pacienti po úrazech s krvácením do mozku, které řešíme ve spolupráci s neurologickým oddělením a neurochirurgií v Liberci,“ dodává dále primář Toušek. JIP chirurgického oddělení také využívají pacienti ORL, nejčastěji po operacích štítné žlázy.

Během rekonstrukce je chirurgická JIP přestěhována do prostor oddělení ARO - ICU B s lůžkovou kapacitou 9 lůžek. Telefonní kontakty zůstávají nezměněny. Práce by měly trvat ještě zhruba měsíc. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)