Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Již druhý sociální automobil získal Dům s pečovatelskou službou

Již druhý sociální automobil získal Dům s pečovatelskou službou

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Domu s pečovatelskou službou ve Slaném.

Dacia Dokker pro Dům s pečovatelskou službou
12. ledna 2019 - 12:30

Slavnostní předání automobilu proběhlo ve čtvrtek 10. ledna 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Dům s pečovatelskou službou ve Slaném, který poskytuje v 90 bytech bydlení 108 seniorům, obdržel svůj druhý vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Zařízení pro seniory získalo v celkovém pořadí již 754. automobil. V rámci projektu se jedná o druhé vozidlo, které bylo předáno v tomto městě.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory či hendikepované je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohu získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 41 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.


O projektu Sociální automobil
Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Stredoceskenovinky.cz  informovala mediální zástupkyně Tereza Pavézková.

(jv, Stredoceskenovinky.cz, foto:EPIC PR)