Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

KACPU v Mladé Boleslavi skončilo

KACPU v Mladé Boleslavi skončilo

Ostatní centra na pomoc uprchlíkům zůstávají v provozu.

Vlajka Ukrajiny
11. května 2022 - 12:30

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Mladé Boleslavi ukončilo provoz. Stále však zůstávají centra v Kutné Hoře, Příbrami a společné centrum v pražských Vysočanech. Registraci uprchlíků nadále bude provádět i místní oddělení Cizinecké policie ČR a případně Odbor migrační a azylové politiky Ministerstva vnitra v Mladé Boleslavi.

Ode 9. května tak KACPU Mladá Boleslav uvolňuje dosavadní prostory v ZŠ a MŠ Pastelka na adrese 17. listopadu 1325. „Chci poděkovat všem, kteří se na provozu centra podíleli. Díky jejich obětavosti se podařilo efektivně pomoci tisícům uprchlíků. Ráda bych poděkovala vedení města a základní školy za jejich vstřícnost. A jsem ráda, že nyní opět prostory tělocvičny budou moci zase využívat děti pro své aktivity,“ řekla hejtmanka Petra Pecková s tím, že Zastupitelstvo kraje již v minulém týdnu rozhodlo, že městu Mladá Boleslav budou proplaceny náklady související se vznikem a částečně i provozem KACPU a pronájem tělocvičny škole. Konkrétně zastupitelé na posledním jednání schválili poskytnutí dotace pro Statutární město Mladá Boleslav na pokrytí nákladů v celkové částce necelých 545 tisíc Kč.

KACPU na území Středočeského kraje (Kutná Hora a Příbram) fungují v pracovní dny od 8 do 17 hodin a o víkendech a ve svátky pak od 8 do 15 hodin.

Pražské centrum ve Vysočanech společné pro Středočeský kraj a hlavní město má otevřeno od 8 do 19 hodin ve všední dny a o víkendech a ve svátky  od 8 do 15.

Registraci uprchlíků budou provádět i Odbor cizinecké policie, oddělení pobytových agend a Pracoviště MV odboru azylové a migrační politiky (OAMP) - Středočeský kraj na adrese: Štefánikova 1304, 293 01 Mladá Boleslav.

Středočeský kraj sníží počet svých asistenčních center

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)