Svátek má: Olívie|Oliver

Regiony

Velikost textu:

Kladenský primátor v noci na neděli ukončil nelegální techno party

Kladenský primátor v noci na neděli ukončil nelegální techno party

Primátor Kladna Dan Jiránek společně s policejními těžkooděnci rozpustil už druhou nelegální techno party za poslední měsíc.

Kladenský primátor Dan Jiránek
13. srpna 2020 - 12:30

Na pomezí Vrapic a Cvrčovič se o víkendu konala další nepovolená technoparty. Pod zástěrkou soukromé oslavy narozenin se sešly stovky lidí a za velmi hlasité hudby porušily místní vyhlášku o nočním klidu. Primátor Kladna Dan Jiránek společně s policejními těžkooděnci rozpustil celou akci v neděli ve tři hodiny ráno na základě několika upozornění místních obyvatel.

„Organizace hromadných akci podléhá pravidlům, které stanovují místní vyhlášky. Oficiální podmínky v obou dvou případech splněny nebyly, došlo k porušení obecně závazné vyhlášky Města Kladna a velmi děkuji Policii ČR i Městské policii Kladno za profesionální pomoc i nasazené prostředky,“ říká kladenský primátor Dan Jiránek /ODS/.


Město má podle něj samo o sobě má velmi omezené nástroje, jak akce takového typu řešit. A to je věc, kterou chce změnit. V nejbližší době se proto setká s ministrem vnitra Janem Hamáčkem.

Kladenská radnice dokončila architektonickou studii okolí Bajkalu

„Představuji si vylepšenou metodiku, nebo přímo změnu zákona, která jasně definuje postup a nástroje pro efektivní řešení nelegálních hromadných akcí.  Jde nám především o vymahatelnost práv těch občanů, kteří pravidla respektují. Například zabavení techniky by jistě technařům omezilo možnost akce opakovat. Toto téma zasahuje do gesce Ministerstva vnitra, proto se setkám s panem ministrem. Věřím, že potřebu měst a obcí efektivně řešit nelegální technoparty pochopí a vyjde nám vstříc,“ dodává Jiránek.

Stredoceskenovinky.cz informovala Mgr. Lucie Steinerová, tisková mluvčí, Magistrátu města Kladna.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:mmk,)