Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Kladenští strážníci opět řešili pouliční prodejce

Kladenští strážníci opět řešili pouliční prodejce

Občané Kladna se obrátili na městskou policii s prosbou o pomoc. V okolí nákupního domu v Kročehlavech se pohybovali dva muži, kteří obtěžovali kolemjdoucí nabízením parfémů.

Z lupu
9.květen 2017 - 11:08
Hlídka zjistila, že se jedná o Slováky ve věku třiatřicet a dvacet let. Muži svým jednáním porušili vyhlášku města a byli strážníky řešeni blokovou pokutou a z místa vykázáni.

Podobná situace se odehrála o několik hodin později v centru Kladna. Zde ženu oslovila dvojice, údajně neslyšících, mužů. Ti žádali od kolemjdoucích příspěvek právě pro neslyšící. Když zjistili, že se žena telefonuje na městskou policii, nastoupili do vozidla a z místa odjeli. Bohužel se je již nepodařilo dohledat. Protože to nebyl první případ, strážníci informovali také Policii České republiky.

Město Kladno má platnou vyhlášku, která zakazuje podomní prodej a nabízení služeb. Porušení této vyhlášky řeší strážníci na místě blokovou pokutou, nebo oznámením správnímu orgánu. Pokud někdo chce přispět na charitativní sbírku, měl by se nejprve ujistit, zda je tato povolená a osoba, která příspěvky vybírá má k tomuto zmocnění od organizátora sbírky. 

Nespokojený chodec urazil zrcátko zaparkovaného vozidla

Stredoceskenovinky.cz informoval Milan Krupka, DiS.Velitel vnitřní služby Městské policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:mpkladno)