Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Kladenští strážníci řešili další rušení nočního klidu

Kladenští strážníci řešili další rušení nočního klidu

Ve středu večer byla hlídka strážníků přivolána občany do ulice Fȕgnerova. Skupina asi dvaceti lidí se zde slovně napadala a rušila svým křikem noční klid.

Ilustrační foto
12. srpna 2017 - 12:30

Po příjezdu hlídky na místo, se terčem nadávek a urážek stali i strážníci. Pro nepřehlednost situace na místo přijela i druhá hlídka strážníků. Při řešení přestupku vyšlo najevo, že došlo ke konfliktu mezi pěti osobami. Ty si mezi sebou začaly vyhrožovat a urážet se.  Ostatní hlasitě hádající se pětici v jejich sporu podporovali.

Strážníkům se po chvíli podařilo situaci částečně uklidnit a část osob odešla domů. Hlavní aktéři se pak navzájem začali znovu slovně napadat. Když je hlídky vyzvaly k prokázání totožnosti, a sdělili jim, že budou řešeni za rušení nočního klidu, začala padesátiletá žena strážníkům sprostě nadávat a urážet je. Svou totožnost osoby prokázaly, ale nikdo nebyl ochotný se strážníky dále spolupracovat. 


Jedna hlídka, i po tom co se osoby rozešly, zůstala ještě na místě a monitorovala situaci. Rušení nočního klidu výtržníky bylo předáno ke správnímu řízení, padesátiletá žena se pak ještě navíc bude zodpovídat ze znevážení postavení úřední osoby.

Středočeskenovinky.cz informoval Milan Krupka, DiS., velitel vnitřní služby Městské policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.mp)