Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Kladno připravuje odklon kamionů přes areál Poldi

Kladno připravuje odklon kamionů přes areál Poldi

Rada města schválila vyhlášení veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace nového dopravního napojení průmyslové zóny Poldi.

Ilustrační foto
27. července 2020 - 12:30

Město již zpracovalo dopravní studii, která navrhla trasu pro nákladní dopravu areálem bývalé Vojtěšské huti (Koněv). Průtah průmyslovým areálem díky své poloze poslouží k odlehčení dopravy v hustě obydlených částech města, s přímým napojením na D7 a potencionálně i D6. Souhlas deklaroval i Dopravní inspektorát Policie ČR.

„Areál bývalé Poldi se nachází se dva kilometry východně od města Kladna, a i dnes je sídlem největších industriálních podniků regionu. Naším záměrem je odklon kamionové z Kladna přes bývalý areál Poldi! Dopravní studii máme zpracovanou, odsouhlasenou i dopravním inspektorátem a nyní potřebujeme zpracovat projektovou dokumentaci,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Kladno jedná s krajem o nových středoškolských oborech

„Hlavní záměrem města je vyvedení kamionové dopravy z průmyslové zóny na východ k dálnici D7, či alespoň dočasně na silnici I/61. Prioritním cílem je navrhnout pozemkově přijatelnou trasu bez větších terénních úprav tak, aby kamionová doprava z průmyslové zóny co nejméně zatěžovala město, místní komunikace a v první řadě obyvatele. Projektová dokumentace bude stát necelé dva miliony korun a hotova by měla být do devíti měsíců od podpisu smlouvy,“ dodal radní Petr Drnec.

Stredoceskenovinky.cz informovala Mgr. Lucie Steinerová, tisková mluvčí, Magistrátu města Kladna.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto.arch)