Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Klaudiánova nemocnice: Nábor dárců krve předčil naše očekávání!

Klaudiánova nemocnice: Nábor dárců krve předčil naše očekávání!

V pátek se v mladoboleslavské nemocnici konala náborová akce dárců krve a dárců kostní dřeně. Darovat krev přišlo do nemocnice více než 100 lidí.

Nábor dárců krve
25. září 2022 - 12:30

Klaudiánova nemocnice společně s organizací Nábor hrdinů upořádali poprvé společný Náborový den prvodárců krve a dárců kostní dřeně. V pátek 23. září tak mohli zájemci přijít darovat krev až do 15. hodiny na transfuzní stanici mladoboleslavské nemocnice, kde také měli možnost zapsat se jako dárci kostní dřeně. Zájem veřejnosti zcela předčil očekávání pořadatelů.

Celkem darovalo krev v tento den 102 prvodárců. Zástupci organizace Nábor hrdinů očekávali jako úspěch do pěti zájemců. Zapsáno do seznamu potencionálních dárců kostní dřeně bylo nakonec sedm lidí. Podle vrchní sestry hematologicko-transfuzního oddělení Jitky Francové akce proběhal hladce, jen někteří dárci museli být nakonec vyřazeni, protože nebyly na darování připraveni.

Tuto náborovou akci podpořil také Nadační fond ŠKODA AUTO, který za každého prvodárce daruje 250 korun na sbírky Znesnáze21 pro potřebné z regionů Mladoboleslavska, Rychnovska a Vrchlabska. Akce se také zúčastnila Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, která na místě informovala o výhodách, které pravidelně poskytuje svým pojištěncům - dárcům krve.

Lidé, kteří chtějí poprvé darovat krev v nemocnici, sem mohou přijít běžně bez objednání od pondělí do čtvrtka mezi 7. a 9. hodinou. Pravidelní dárci se objednávají v on-line rezervačním systému.Klaudiánova nemocnice a organizace Nábor hrdinů v tuto chvíli plánují další osvětovou akci již na listopad tohoto roku. V rámci této akce se nebude odebírat krev, ale zájemci získají kompletní informace o darování krve a plazmy nebo o možnosti zapsání do seznamu potencionálních dárců kostní dřeně.

Stredoceskenovinky.cz informovala Hana Kopalová, tisková mluvčí Oblastní nemocnice Mladá Boleslav.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:nem)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
25%
Ne
transparent.gif transparent.gif
50%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%