Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Klaudiánova nemocnice uspořádala poprvé Den zdraví pro ženy

Klaudiánova nemocnice uspořádala poprvé Den zdraví pro ženy

Klaudiánova nemocnice ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda a firmou Škoda Auto uspořádala poprvé akci pouze pro ženy.

Z akce
9. června 2019 - 12:30

V sobotu 8. června se od 10:00 do 16:00 hodin ve Vzdělávacím centru na Karmeli v Mladé Boleslavi konal Den zdraví pro ženy. Po hodinách se střídaly besedy na témata, která zajímají právě ženy. Ačkoliv mezi návštěvníky se občas objevili i muži - ti především doprovázeli těhotné maminky.

A o čem se mluvilo? Například o trendech v porodnictví, o novinkách v dětské endokrinologii a alergologii, o nedostatku železa v krvi nebo o problematice oslabené ženské pánve, kdy si rehabilitační oddělení připravilo videoukázky vhodných cviků. Velký zájem byl o přednášku výživové poradkyně Marcely Avramopulu, která se poutavou prezentací zaměřila na výživu dětí.

O preventivní program o rakovině se postaralo sdružení LOONO (projekt prsa -koule). Lidé si mohli na modelech naučit nahmatat bulky na prsou nebo na varlatech.


Nemocnice si také připravila doprovodný program: lékařky plicního oddělení měřily kvalitu plic, studenti zdravotní školy změřili krevní tlak a zkontrolovali cukr v krvi. Připravena odpovídat na dotazy byla koordinátorka nemocničních dobrovolníků i vrchní sestra hematologicko-transfuzního oddělení, která poradila budoucím dárcům krve.

„Zájem měli příchozí také o měření tělesného tuku nebo o čištění zubů. Díky patří Městské policii Mladá Boleslav, která měla na místě své dopravní hřiště pro nejmenší. Český červený kříž pro změnu pomohl s opakováním zásad první pomoci. Ženy se také dozvěděly, jak se mohou vhodně naučit sebeobranu," doplnila  Hana Kopalová, tisková mluvčí Oblastní nemocnice Mladá Boleslav.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:klaudianovanemocnice)