Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Klidová zóna Ryneček ožije novými lanovými prvky

Klidová zóna Ryneček ožije novými lanovými prvky

Strom s ptačími hnízdy, dvacetimetrová lanová dráha, lanová houpačka a lanová šplhací zahrada. To jsou nové prvky, které vyrostly v prostoru Klidové zóny Ryneček jako náhrada za původní lanové centrum.

Rekonstruovaná klidová zóna
15. července 2017 - 12:30

„Po dvou letech jsme se této zátěže z minulosti, tohoto kostlivce, zbavili a poslali jsme ho, doufám, k věčnému odpočinku,“ uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka jako připomínku situace, kdy původní, normám a bezpečnosti nevyhovující lanové centrum bylo nakonec demontováno.

Nové herní prvky jsou certifikované a splňují normy ohledně bezpečnostních požadavků na zařízení dětských hřišť. Lana a žebříky poskytují mnoho možností k lezení a procvičování stability a dovednosti dětí. Nově tak na ně čekají čtyři ptačí hnízda se spojovacími žebříky, dvěma šplhacími komíny a pěti šplhacími lany, dále lanová a síťová sestava zavěšená na dřevěných sloupech, lanová houpačka a také atraktivní dvacetimetrová lanová dráha.


Výsledná cena všech prvků je 1.342.128 korun bez DPH, realizaci provedla firma Berger - Huck s.r.o. z Horního Jelení.

Původní lanové centrum bylo rozebráno a na základě nového projektu přesunuto do areálu rekonstruovaného Nového rybníka, kde bude nově postaveno v blízkosti stávajícího Rákosníčkova hřiště. Momentálně probíhá příprava projektové dokumentace, na podzim 2017 by se mělo začít stavět.

"Klidová zóna Ryneček je otevřena od soboty 15.července," uvedla pro Stredoceskenovinky.cz Pavlína Svobodová, tisková mluvčí MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)