Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Kola pro život přinesly rekordní počet účastníků i nové trasy

Kola pro život přinesly rekordní počet účastníků i nové trasy

Středočeské zastávky Kola pro život přinesly rekordní počet účastníků i nové trasy.

Kolo pro život
29. července 2020 - 12:30

Největší cyklistický seriál v Česku Kolo pro život má za sebou dva vydařené podniky ve Středočeském kraji. Zatímco v sobotu 18. července čekala na závodníky zcela nová trať v okolí Berouna, týden poté se stovky nadšených cyklistů vydaly na tradiční závod Trans Brdy.

„S průběhem dosavadních závodů jsme opravdu spokojeni. Těší nás velký zájem účastníků, který byl v Berouně dokonce rekordní,“ říká Tomáš Pravenec, ředitel komunikace pořádající agentury Petr Čech Sport.

Seriál Kolo pro život má za sebou čtyři díly, ten pátý se uskuteční v sobotu 1. srpna na Šumavě. Bikemaraton Beroun České spořitelny se v kalendáři závodů Kola pro život objevil vůbec poprvé, i přesto na start přilákal letošní rekordní počet účastníků, který činil 1526 cyklistických nadšenců.

„Jsme rádi, že jsme mohli náš projekt rozšířit o novou lokalitu. Stáli jsme před těžkým rozhodnutím, zda přesunout seriál do Berouna již letos, ale nakonec se to vyplatilo. Čísla ukázala, že nový závod táhne bikery i rodiny s dětmi, ať už přímo z Berouna, či z druhé strany republiky,“ pochvaloval si Pravenec.

Na trati B se sešla tuzemská elita, 53kilometrovou trasu si nenechal ujít novopečený mistr ČR v olympijském cross-country a maratonu na horských kolech Ondřej Cink i jeho soupeř Martin Stošek, stříbrný z maratonu a bronzový z crossu. Tentokrát si závodníci pořadí v cíli vyměnili a mezi ně se dostal Jan Strož z Ethic Sport Cycling Teamu.

„Podle profilu trati jsem si vytipoval místa, kde by se dalo rozhodnout. Prakticky celý závod jsem se snažil držet v přední skupince. Jakmile přišel poslední kopec, tak jsem za to musel vzít a doufal jsem, že to bude stačit. Závěrečnou pětikilometrovou rovinku jsem si už pohlídal,“ řekl v cíli Stošek.

„Martin byl dnes nejsilnější, upřímně jsem na to neměl nohy. Je to pro mě něco trošku jiného než závod cross-country, ale bral jsem to jako super trénink,“ zhodnotil Cink.

Ani v kategorii žen nechyběly medailistky z červencových šampionátů. Pro triumf si dojela vítězka maratonu Jana Czeczinkarová, stříbro slavila šampionka z crossu Jitka Čábelická a bronz získala Jana Pichlíková, která tak zopakovala své umístění z maratonu.

Následující díl seriálu Trans Brdy s 211 se uskutečnil 25. července a zavedl cyklisty do okolí Dobříše. Celkem 1448 sportovců se představilo na třech závodních tratích, tradiční Family jízdě a juniorských závodech. Velkou výzvou byla 90kilometrová UCI trasa A, která do Brd přilákala i mezinárodní konkurenci. Nejlépe si s tratí s převýšením přes 2100 metrů poradil švýcarský závodník David Gysling, který ji dokončil v čase 03:18:04. Druhé místo vybojoval stříbrný z MČR v cross-country Jan Škarnitzl a těsně za ním dojel Jan Vastl.

Ženskou kategorii A ovládla Rakušanka Angelika Tatreiterová (03:57:56), která na stříbrnou Kláru Pavelkovou najela přes 20 minut. Bronzovou příčku vybojovala další z Rakušanek Karoline Neumüllerová.


Seriál Kolo pro život pokračuje pátým dílem již tento víkend. Závodníky čeká tradiční akce Šumavský MTB maraton České spořitelny. 

Stredoceskenovinky.cz informovala Anna Hrbáčková za SPORT INVEST.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kolopro.cz.)