Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Komentovaná vycházka pro děti za přírodou Brd

Komentovaná vycházka pro děti za přírodou Brd

K čemu je voda v Brdech dobrá? Kde je a proč tam je? Kolik jí v Brdech vlastně vůbec je? Na to vše dostanou zájemci odpověď během komentované vycházky pro celou rodinu za „vodou v Brdech“, která je naplánována na sobotu 31. července.

Z plakátu k akci
26. července 2021 - 12:30

Vycházku připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Informačním centrem města Příbram.

Malé turisty a jejich doprovod čeká výprava s Janou Fischerovou z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR za „mokrými Brdy“. Trasa komentované vycházky povede okolo hájovny na Slanině k lesním tůním. Mladí badatelé se podívají, co zajímavého ve vodě žije. Suťovým svahem se bude pokračovat na rozcestí „nad Slaninou“. Mezi balvany si povíme, kde se tady vzaly a co nám o Brdech mohou povědět. Cestou k Orlovu si výletníci prohlédnou les a dozví se, kde všude se v něm drží voda.Sraz k vycházce bude v 11.45 u turistického přístřešku v Kozičíně a konec kolem 15. hodiny v Orlově. Délka trasy je přibližně 4,2 km. Doporučujeme zabalit s sebou do batohu holínky nebo náhradní oblečení a obuv, kladívko, aby si zájemci mohli zkusit rozbít kameny, ochranné brýle (stačí i sluneční) a samozřejmě svačinku.

K přepravě do Kozičína a z Orlova je možné využít turistickou linku MHD 5B. Komentovaná vycházka je zdarma. Upozorňujeme, že její trasa není vhodná pro kočárky.

 
Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěU Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,meupribram)