Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Rada schválila dalších 164 žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti ve výši přesahující 26 milionů korun.

Ilustrační foto
13. března 2023 - 12:30

Rada Středočeského kraje na svém dnešním zasedání schválila seznam dalších registrovaných žádostí, které vyhověly podmínkám Programu "Výměna zdrojů tepla na pevná paliva ve Středočeském kraji pro nízkopříjmové domácnosti". Konkrétně se jedná o 164 žadatelů s celkovou dotací přesahující 26 milionů korun. Rada také schválila zásobník celkem 242 žádostí za více než 39 milionů, kteří se již nevejdou do finanční alokace s nutností vyčkat například případně navýšení alokace dotačního programu.

Středočeský kraj přijímal žádosti o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti od 6. 6. 2022 do 31. 8. 2022. Následně byla provedena kontrola po věcné a formální stránce z hlediska souladu s Programem. Kraj po skončení lhůty pro příjem zaevidoval 2 334 podaných, v celkové hodnotě 375 milionů korun. Dosud bylo proplaceno celkem 219 žádostí za téměř 37 mil. Kč.

Středočeský kraj v rámci projektu požádal prozatím o 266 milionů Kč. Na základě schváleného zásobníku, bude ze strany ministerstva dorovnána finanční alokace tak, aby mohly být uspokojeny všechny doručené žádosti. „Aktuálně máme již připravenu žádost o navýšení alokace o téměř 40 milionů tak, abychom mohli uspokojit všechny žádosti,“ vysvětluje náměstek Kašpar.Celkově se jednalo již o čtvrtou výzvu na příjem žádostí o dotaci na výměnu starých kotlů na tuhá paliva. Tentokrát však nebyly krajské projekty zaměřeny na širokou veřejnost, ale oprávněnými žadateli byli lidé v důchodu a s nízkými příjmy. Pro domácnost žadatele současně platilo, že průměrný čistý příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 Kč a byly naplněny stanovené podmínky. Bez ohledu na výši příjmů byli mezi žadatele zahrnuti také vybrané skupiny žadatelů dle podmínek programu.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%