Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Krádeže peněženek v autobusech na Kladensku

Krádeže peněženek v autobusech na Kladensku

Policisté územního odboru Kladno upozorňují opět občany, aby byli obezřetní a dávali si pozor na svůj majetek, neboť drzost zlodějů je nevyzpytatelná a mnohdy nezná hranic. 

Ilustrační foto
9.duben 2017 - 12:30

Policie neustále upozorňuje na trestnou činnost,  která je páchána formou krádeží v ulicích měst a obcí, v nákupních střediscích, zdravotních a restauračních zařízeních nebo při cestování v autobusech, a to nejen na území  kladenského okresu.

Zloděj umí využít i malou chvilku nepozornosti ve svůj prospěch. Z těchto důvodů policie stále vyzývá občany, aby svůj majetek, jako jsou například kabelky, batohy, kufříky, peněženky, mobilní telefony a doklady měli vždy řádně zajištěné a pod bezpečným uzavřením. Otevřená příruční zavazadla nebo peněženky, mobilní telefony a doklady umístěné v neuzavřené kapse jsou velkým lákadlem a snadnou kořistí pro pachatele.   

Policisté obvodního oddělení Kladno a Slaný v průběhu týdne zaznamenali celkem tří případy,  při kterých byli okradeni cestující o své peněženky s finanční hotovostí a doklady, a to právě při jízdě v linkových autobusech.

První skutek z těchto tří případů byl oznámen dne 30. března 2017 v podvečerních hodinách na policejní služebnu v Kladně. Dosud neznámý pachatel při cestě linkových autobusem z nádraží Veleslavín v Praze na zastávku  v Kladně odcizil poškozené jednadvacetileté ženě z Kladna peněženku s finanční hotovostí doklady a platební kartou. Peněženka byla ukradena z kabelky, kterou měla poškozená po celou dobu ve své bezprostřední blízkosti na sedadle. Vzniklá škoda činí 2 500,-Kč.

Dalším poškozeným byl devatenáctiletý mladík ze Slánska, který oznámil krádež peněženky na policejní služebnu ve Slaném v úterý 4. dubna 2017. Téhož dne kolem sedmnácté hodiny mu neznámý pachatel  v linkovém autobuse na trase  Praha Veleslavín – Slaný odcizil peněženku z přední kapsy kalhot, a to během deseti minut mezi zastávkami  Pražská a Žižkova ulice ve Slaném.  Pachatel svým jednáním způsobil poškozenému škodu ve výši 5 000,-Kč.

Poslední  případ byl oznámen včerejšího dne 6. dubna 2017 na policejní služebnu v Kladně. Neznámý pachatel odcizil z kapsy bundy peněženku sedmnáctiletého mladíkovi, který cestoval v autobuse z Kladna do obce Pchery. Obsahem peněženky, byly doklady, platební karta a finanční hotovostí. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 2 300,-Kč.

Policisté případy prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů.


Důležité rady, jak se nestát obětí kapsářů:
  • finanční hotovost, peněženky, mobilní telefony, doklady vždy mějte pod bezpečným uzavřením kabelky, tašky, ledvinky nebo alespoň pod zipem v kapse
  • peněženku a doklady noste pokud možno odděleně
  • nenoste doklady a peníze v bočních kapsách batohů, tašek ani ošacení
  • mobilní telefon ukládejte v upevněném pouzdře na místo, o němž máte největší přehled nebo do vnitřních kapes oděvů
  • neustále mít svůj majetek pod dohledem a neponechávat ho nikde volně, ať se jedná o lavičku v parku, na autobusových zastávkách, na nádražích, v městské hromadné dopravě, ve zdravotnických čekárnách nebo nákupních střediscích, či restauračních zařízeních
  • v obchodě neukládejte tašky, batohy a jiná příruční zavazadla do nákupních vozíků
  • nenoste u sebe zbytečně velkou finanční hotovost
  • v prostředcích MHD, na ulicích a v místech většího výskytu lidí věnujte zvýšenou pozornost svým taškám, kabelkám a zavazadlům
  • pokud u sebe nosíte bezpečnostní kód k platební kartě, noste jej odděleně od karty
    pokud vám byla platební karta odcizena, ihned zablokujte účet.

Informaci přinesly webové stránky PČR Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovink.cz,foto:arch.)