Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Kraj by se měl podílet na financování zahraničních stáží studentů

Kraj by se měl podílet na financování zahraničních stáží studentů

 Kraj pomůže školám s předfinancováním projektů v rámci programu Erasmus+.

Ilustrační foto
8. května 2018 - 12:30

Středočeský kraj by se měl podílet na financování zahraničních stáží studentů středních škol, na zvýšení odborné úrovně zvládnutím konstrukce a programování robotických systémů v oboru Strojírenství, tvorbě a správě počítačových sítí i na prohloubení jazykových znalostí jejich učitelů. Krajští radní pro tento účel doporučili zastupitelům schválit na kofinancování připravených projektů škol téměř 4 miliony korun.

„Kraj se snaží průběžně zlepšovat nejen vybavení středočeských škol, ale zároveň podporovat možnosti dalšího rozvoje výuky a získání tolik potřebné zkušenosti v zahraničí. Je to investice, která se nám v budoucnu vrátí v podobě šikovných absolventů, kteří snáze najdou uplatnění v životě. Proto školám se získáním finančních prostředků rádi pomůžeme,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Celková suma 3,9 milionu milionů korun je určena na spolufinancování celkem 14 mezinárodních projektů sloužících ve svém důsledku hlavně středoškolákům. Jejich celková hodnota představuje 19,6 milionů korun a kraj tak na kofinancování přispívá školám finančním příspěvkem ve výši 20 procent.

Středočeský kraj podpoří tří významné regionální projekty

Největší částka 802 tisíc korun bude směřována pro Vyšší odbornou školu a Střední zemědělskou školu Benešov na možnost zprostředkování odborné zemědělské stáže nejlepším žákům a studentům na zahraničních farmách. Druhý nejvyšší příspěvek 421,5 tisíc korun půjde do Gymnázia Mladá Boleslav na dvouletý projekt zvýšení jazykové gramotnosti pedagogů a 397 tisíci korunami by měl být podpořen projekt kolínské Střední odborné školy stavební a Středního odborného učiliště stavebního na stáže v zahraničí zaměřené na seznámení se s fungováním evropského pracovního trhu a osvojení si nových pracovních postupů. Krajský příspěvek ve výši 309 tisíc korun například získá i Střední odborná škola informatiky a spojů a Střední odborné učiliště Kolín pro odbornou stáž studentů druhého a třetího ročníku oboru Informační technologie a Cestovní ruch a rekreologie ve vybraných portugalských firmách. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.


(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)