Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Kraj podepsal dohodu s polským Dolnoslezským vojvodstvím

Kraj podepsal dohodu s polským Dolnoslezským vojvodstvím

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) a  maršálek Dolnoslezského vojvodství Cezary Przybylski v Polsku podepsali dohodu o meziregionální spolupráci.

Podpis dohody
22. září 2018 - 12:30

Na základě této dohody bude realizována spolupráce obou regionů zaměřená na propagaci znalostí o Středočeském kraji v Dolním Slezsku a naopak o Dolním Slezsku ve Středočeském kraji, a dále  ekonomiky, inovací, moderních technologií, cestovního ruchu, vědy a technologie, kultury, vzdělávání, zdravotnictví, sociálních věci nebo dopravy.

K slavnostnímu podpisu dohody o spolupráci mezi Středočeským krajem a Dolnoslezským vojvodstvím došlo v rámci oficiální návštěvy, na kterou byla hejtmanka Jermanová i s delegací pozvána.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová úřadovala v Benešově

„Cílem spolupráce je budování pozitivní image obou regionů, ve které bude hrát důležitou roli předávání veškerých informacích nezbytných pro její rozvoj, včetně vzájemných oficiálních a pracovních delegací,“ uvedla hejtmanka Jermanová. „Prvním, čím začneme, je oblast kultury a cestovního ruchu. Chceme docílit toho, aby turisté z Polska zůstávali ve Středočeském kraji déle než jeden den,” dodala Jaroslava Pokorná Jermanová.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)