Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří kulturní, společenské a sportovní akce

Kraj podpoří kulturní, společenské a sportovní akce

Středočeský kraj letos podpoří kulturní, společenské a sportovní události celkovou částkou 6,080 milionů korun.

Lodě na Labi
6. května 2019 - 12:30

Oproti loňsku počet akcí stoupl z 11 na 18 a spolu s tím i částka. O dotaci se na základě rozhodnutí Rady a Zastupitelstva podělí historické průvody, hudební festivaly, automobilové soutěže, závody horských kol, nebo ukázky lodí na Labi.

„Forma individuálních účelových neinvestičních dotací se nám v minulosti osvědčila. Významné kulturní, společenské a sportovní akce jsou atraktivním lákadlem pro návštěvníky z celé České republiky i ze zahraničí. Mají značný dopad na rozvoj cestovního ruchu,“ vyzdvihuje hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Podporu získají tradiční a oblíbené akce jako je Královské stříbření v Kutné Hoře, Kmochův Kolín, Mělnické vinobraní, Národní svatováclavská pouť v Brandýse nad Labem, Královský průvod na Karlštejně, automobilové závody Bohemia Rally nebo Rally Příbram, nymburský festival Let it roll nebo seriál akcí organizovaných spolkem Kolo pro život.

„Kritériem pro výběr podporovaných akcí jsou údaje o návštěvnosti a jejich časové a místní rozložení v rámci Středočeského kraje,“ vysvětluje Martin Draxler.Prostředky budou mezi organizátory rozděleny prostřednictvím poskytnutých individuálních účelových neinvestičních dotací s tím, že Středočeský kraj bude vyžadovat dodržení povinné publicity ze strany organizátora akce. Příjemci však už nesmí žádat o podporu v jiných dotačních titulech kraje. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)