Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Krajský úřad soustřeďuje a předává volební dokumentaci

Krajský úřad soustřeďuje a předává volební dokumentaci

Pro uložení převezené volební dokumentace byla v budově krajského úřadu vybrána speciální místnost a převzetím dokumentace jsou pověřeni zaměstnanci Odboru správních agend a Krajského živnostenského úřadu.

Volební dokumentace
13. listopadu 2017 - 12:30

Krajský úřad soustřeďuje a předává volební dokumentaci NSS k následnému přepočítání preferenčních hlasů ODS

Krajský úřad Středočeského kraje zajišťuje v souladu s usnesením Nejvyššího správního soudu (NSS) svoz volební dokumentace z 915 volebních okrsků Středočeského kraje (tj. 625 obcí) a jejího předání NSS. Se soustřeďováním volební dokumentace začal krajský úřad již ve čtvrtek 9. listopadu, tedy okamžitě po obdržení Nejvyšším správním soudem vydaného usnesení.

S vyžádáním volební dokumentace začali zaměstnanci Odboru správních agend a Krajského živnostenského úřadu s ohledem na velký počet volebních okrsků, respektive obecních úřadů, už v odpoledních hodinách ve čtvrtek 9. listopadu. Kontaktovali pověřené obecní úřady s žádostí o součinnost tak, aby mohla být veškerá žádaná volební dokumentace předána nejpozději do úterý 14. listopadu Nejvyššímu správnímu soudu.

Pro uložení převezené volební dokumentace byla v budově krajského úřadu vybrána speciální místnost a převzetím dokumentace jsou pověřeni zaměstnanci Odboru správních agend a Krajského živnostenského úřadu. Místnost je zabezpečena nepřetržitou ostrahou krajského úřadu a kamerovým systémem.


První dokumentace byla přivezena v pátek krátce před polednem. Dorazila z pověřených obecních úřadů Neratovice, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Votice, Nymburk a Rožmitál pod Třemšínem.  Převzetí dokumentace proběhlo pod dvojí kontrolou. Obce ji předávají pracovníkům krajského úřadu se seznamem okrsků a ten je opět překontrolován dle seznamu NSS. Po každém opuštění místnosti s dokumentací je tento prostor zapečetěn, a jak je výše uvedeno, střežen pracovníky ostrahy krajského úřadu a kamerovým systémem. V průběhu pátečního odpoledne si veškerou uloženou volební dokumentaci převzal Nejvyšší správní soud.

Nejvyšší nápor přebírání volební dokumentace krajský úřad očekává v průběhu pondělí 14. listopadu. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)