Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Králův Dvůr bude mít nový sběrný dvůr

Králův Dvůr bude mít nový sběrný dvůr

Králodvorská radnice uspěla až na začátku druhého pololetí letošního roku se žádostí o dotaci v projektu výstavby sběrného dvora pro město Králův Dvůr.

Ilustrační foto
7. října 2018 - 12:30

„Přiznám se, že s touto akcí jsme v tomto volebním období již nepočítali,“ říká na rovinu starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Pro areál je připravené místo na hranicích katastru s městem Zdice nedaleko cyklostezky. Je zde již vybudována přístupová cesta, která budepouze upravena.Sběrný dvůr bude sloužit k odběru separovaných komodit odpadů od občanů:suť, kovy, papír, plasty, objemné odpady, směsný komunální odpad, nebezpečné odpady a zpětný odběr (světelné zdroje, baterie, barevné kovy) Shromážděný odpad se bude dále odvážet mimo lokalitu k dalším subjektům ke zpracování či jinému využívání. Stavba svým charakterem ani umístěním nenaplňuje podmínky zjišťovacího řízení a nepodléhá procesu EIA.


Provoz sběrného dvora předpokládá dlouhodobě obsluhu dvěma pracovníkyna plný pracovní úvazek a jedním pracovníkem na poloviční pracovní úvazek.


„Termín zahájení výstavby plánujeme na jarní měsíce příštího roku a byli bychomrádi, kdyby už v roce 2020 sloužil našim občanům,“ doplňuje Petr Vychodil s tím,že vše bude také hodně odvislé od složení nově zvoleného zastupitelstva v podzimních volbách.

Středočeskénovinky.cz informoval Karolína Lacinová, tisková mluvčí  MěÚ Králův Dvůr.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meukraluvdvur)