Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Letní filmová školička učí děti základům filmařiny

Letní filmová školička učí děti základům filmařiny

Tým Zlín Film Festivalu pořádá pro děti z Mladé boleslavi Letní filmovou školičku.

Letní filmová školička
2. srpna 2017 - 12:30

Přes  dvě desítky dětí z Mladé Boleslavi mají  o letošních letních prázdninách možnost dozvědět se něco o základech animace, výroby zpravodajství a dalších filmařských disciplín. Oblíbený příměstský tábor pro děti zaměstnanců ŠKODA Auto, a.s organizuje již podruhé společnost FILMFEST, s.r.o. ze Zlína, které je pořadatelem Zlín Film Festivalu.  

Tábory s tematickým zaměřením se rok od roku těší většímu zájmu rodičů a hlavně dětí. Pod vedením odborníků ze zlínského festivalu ten filmový letos opět probíhá ve třech turnusech, a to nejen na Filmových ateliérech ve Zlíně, ale také v Mladé Boleslavi. Ten se koná od 31. července do 4. srpna prostorách mladoboleslavského vzdělávacího centra na Karmeli.

Náplní příměstských táborů je filmování, výtvarné činnosti a nově také výroba zpravodajství. „Děti si mohou vyzkoušet různé techniky animace v reálném i počítačovém prostředí. Naučí se základům fázování, pixilace či ploškové animace,“ popisuje vedoucí filmové školičky Markéta Pášmová a doplňuje: „Mění se také v mladé reportéry, kameramany a zvukaře, kteří natáčí rozhovory a reportáže do zpravodajství fiktivní televizní stanice, kterou jsme letos nově vytvořili.“


Příměstské tábory jsou dlouhodobým projektem Zlín Film Festivalu. „Naším záměrem je poskytnout dětem se zájmem o filmovou tvorbu smysluplnou náplň pro trávení volného času o letních prázdninách a umožnit jim rozvíjet tvůrčího a kreativního ducha, dozvědět se něco o historii ateliérů a naučit se něco od zkušených odborníků,“ uvádí majitel společnosti FILMFEST Čestmír Vančura.

Stredoceskenovinky.cz informovala Ing. Kateřina Martykánová za Zlín Film Festival.           

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:filmfest)